• facebook
 • rss
 • Płońskie Aniołowo

  Dominik Nowakowski

  dodane 02.10.2013 12:52

  W ostatnich dniach września w mieście trwały uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła. Były spotkania z piosenką, odwiedzano uliczny jarmark, przebrane za aniołki dzieci ”zarażały” dobrocią dorosłych.

  Rozpoczęło się muzycznie, od wieczoru piosenki francuskiej w wykonaniu Moniki Goździk i Wojciecha Machnickiego oraz koncertu w kościele św. Michała Archanioła ”Muzyka na trąbkę i organy” Macieja Fortuny.

  Już w dzień święta opiekuna miasta wzdłuż ulicy Płockiej do samego rynku na płońszczan czekał III Jarmark św. Michała, przez który w kolorowej paradzie aniołów przeszło ponad 70 dziecięcych aniołków, trzymających w rączkach transparenty przypominające o tym, że Płońsk jest miastem aniołów i stąd wypadałoby na co dzień uśmiechać się do siebie i pozytywnie myśleć.

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowały ogromnych rozmiarów anioła, którego biały tren same trzymały. Całej paradzie towarzyszyły cztery anioły w kolorach: granatowy, złoty, biały, niebieski z Grupy Teatralnej ”Karton”, rzucające z radością kolorowe pióra. Mieszkańcom wręczano papierowe aniołki.

  - Wierzymy, że udział mieszkańców, uczniów, nauczycieli i rodziców w Paradzie Aniołów oraz Przystanku Aniołowo i innych wydarzeniach Dni Patrona przyczyni się do postrzegania Płońska jako miasta przyjaznego i wzmocni lokalne więzi - mówi Katarzyna Ornarowicz, pomysłodawczyni ulicznej parady z Miejskiego Centrum Kultury.

  Podczas obchodów władze bliźniaczych miast: Płońska i francuskiego Crepy en Valois odnowiły partnerskie porozumienie o wzajemnej współpracy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół