Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Z rąk biskupa

W sali biskupów opactwa pobenedyktyńskiego bp Piotr Libera złożył podziękowania odchodzącym na emeryturę oraz wręczył nominacje.

Uroczyście 29 księży otrzymało nominacje biskupa płockiego i zostało skierowanych na nowe odcinki pracy w parafiach, kurii, seminarium i w innych instytucjach. Większość nominacji wchodzi w życie 1 lipca.  

Dziewięciu księży przejdzie na emeryturę. To głównie do nich bp Libera mówił 17 czerwca, dziękując za długie lata służby.

- Wielu z was pracowało w bardzo trudnym okresie i w trudnych latach. Macie na swoim koncie budowę świątyń w niełatwych warunkach. Wiemy, że ta ostateczna nagroda jest u Pana, tutaj jesteśmy tylko sługami, ale proszę przyjmijcie słowa mojego wielkiego podziękowania, uznania, szacunku - mówił bp Piotr. 

 Jednocześnie życzył: „ Aby czas tych kapłańskich nieszporów, jak to pięknie ktoś określił, był to dalej czas bogaty w obfite łaski. Życzę wam, aby siły fizyczne oraz zdrowie, pozwoliły służyć ludowi Bożemu, tak jak będziecie jeszcze potrafili, czy przez rekolekcje, czy przez posługę w konfesjonale, w doradzaniu młodszym kapłanom pewnych rozwiązań, a młodsi będą wdzięczni, jeśli podzielicie się swoimi  przemyśleniami, doświadczeniami zdobytą w czasie tych wielu lat wiedzą - przekonywał bp płocki. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy