• facebook
 • rss
 • Pod otwartym niebem

  Dominik Nowakowski

  dodane 14.05.2013 18:00

  Śpiewana poezja w wykonaniu lirycznego kwintetu Raz Dwa Trzy zgromadziła wielu mieszkańców Płońska.

  Koncert znanego zespołu wpisał się XI Międzynarodowe Dni Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego. – W moich czasach ksiądz, na dodatek jezuita, nagrodzony przez papieża Urbana VIII, nie był tym, którym komuna chciała się chwalić, a przecież w okresie baroku była to największa postać. ”Laur poetycki”, jaki otrzymał, jest porównywalny  z nagrodą Nobla w dziedzinie literatury – przypominał zebranym Stanisław Jaskułka, aktor prowadzący imprezę, podkreślając, że Sarbiewski jest bardziej znany i szanowany za granicą niż w Polsce. Wśród uczestników spotkania był o. bernardyn ks. dr Antoni Wróbel z Buenos Aires, znajomy papieża Franciszka.

  Połączenie rocka i współczesnej poezji: ta mieszkanka sprawiła, że zaproszenia na koncert jednej z najbardziej uznanych grup na polskiej scenie muzycznej rozeszły się w ciągu jednego dnia. Stąd organizatorzy bez chwili wahania podjęli decyzję o ustawieniu estrady w plenerze.

  Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy, nie ukrywał zadowolenia ze sprzyjającej aury i już z wejścia na scenę wspomniał o dobrym nastawieniu zarówno muzyków, jak i publiczności.

  Melomani mieli okazję wysłuchać takich utworów jak na przykład ”Jutro możemy być szczęśliwi”, czy ”Trudno nie wierzyć w nic”. Po każdej piosence rozlegały się brawa.

  Przypomnijmy, że grupa Raz Dwa Trzy gościła już w Płońsku w 2008 roku podczas Światowych Dni Młodzieży – Sydney Mazowsza.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół