• facebook
 • rss
 • Papieski tenis

  Dominik Nowakowski

  dodane 12.03.2013 00:00

  - Nasz turniej jest okazją do przypomnienia dzieła życia oraz pasji sportowych papieża Polaka - mówi ks. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

  Płońska hala sportowa wypełniła się 9 marca sympatykami ping ponga. Szczególnie gorąco przywitano dzieci i młodzież spod Nowogródka.

  Do tenisowej rywalizacji przystąpiło ponad 100 uczniów z diecezji płockiej, z podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Przy stołach swoje mecze, prócz gospodarzy, rozgrywali m.in. zawodnicy z Dąbrowy, Sarbiewa, Smardzewa, Mławy, Szreńska i Olszyn.

  Głównym organizatorem zawodów był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Maksymilian” przy parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Sportową imprezę otworzył proboszcz tejże parafii.

  Ks. Zbigniew Sajewski przypomniał, że tradycyjnemu turniejowi patronuje błogosławiony Jan Paweł II. Duchowny wraz z uczestnikami modlił się o dobry wybór następcy św. Piotra. - W Kościele przeżywamy teraz okres oczekiwania na nowego papieża i dziękujemy jednocześnie za posługę Benedykta XVI. Przeżyjmy ten czas w duchu sportowym - zwracał się do tenisistów pomysłodawca przedsięwzięcia i diecezjalny duszpasterz sportu w diecezji płockiej.

  Wicestarosta powiatu płońskiego Andrzej Stolpa życzył uczestnikom udanych zagrań, ale podkreślał, że najważniejszy jest i tak sam udział w turnieju.

  Blisko 600 kilometrów pokonała busem siedmioosobowa reprezentacja Iwie na Białorusi. Kierowcą i opiekunem zawodników był ks. Jan Gawecki z parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła. Sam ksiądz nie widzi w tym nic nadzwyczajnego. - Czasami mam takie natchnienie. Wsiadamy w samochód i jedziemy na zawody - przyznaje ks. Gawecki, którego rodzina pochodziła z Polski, choć on sam urodził się już na Białorusi. Opiekuje się dziećmi ze szkoły specjalnej.

  Zagraniczni goście przyjechali do Płońska już po raz drugi, wcześniej uczestniczyli w turniejach organizowanych przez ks. Mikulskiego w Warszawie. - Przyjeżdżamy już jak do swoich i jesteśmy wdzięczni za okazaną nam życzliwość - dodaje z uśmiechem duchowny.

  W poszczególnych kategoriach wiekowych, w grupie dziewcząt zwyciężały: Kinga Gałązka (Szymaki), Monika Kwiatkowska (Dąbrowa), Paulina Purzycka (Dąbrowa) i Patrycja Wronka (Płońsk). Wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się: Piotr Jaroszewski (Płońsk), Adam Okoński (Dąbrowa), Krzysztof Fryzowski (Dąbrowa) oraz Adrian Szymańczyk (Sarbiewo).

  Dodajmy, że imprezę od strony sportowej prowadziła Agnieszka Palińska, członek zarządu PUKS „Maksymilian”. Sędziowaniem przy stolikach zajęli się natomiast bokserzy Klubu Budowlani Inżynieria Płońsk oraz uczniowie tamtejszego Zespołu Szkół nr 2.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół