• facebook
 • rss
 • Kolędowa uczta

  Dominik Nowakowski

  dodane 22.01.2013 09:00

  Młodzi muzycy z Płońska i soliści scen warszawskich rozśpiewali kolędami kościół Matki Bożej Ostrobramskiej.

  Od 15 lat płońszczanie mają okazję wsłuchiwać się w najpiękniejsze polskie oraz zagraniczne kolędy i pastorałki podczas koncertu, który cieszy się nieustającą popularnością.

  Po raz pierwszy Noworoczny Koncert Kolęd miał miejsce w grudniu 1998 roku. Inicjatorem wydarzenia był burmistrz Andrzej Pietrasik. Od 2000 r. występy odbywają się na przemian w płońskich parafiach. Ostatnie trafiły do kościoła u ,,Maksymiliana”.

  - Niech jubileuszowy koncert umocni nas duchowo w Roku Wiary i pomoże bardziej godnie przeżywać ten czas – otwierał kolędowanie Zbigniew Sajewski, ks. proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego.

  Prawdziwie artystyczna uczta dla słuchaczy to zasługa Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Con Grazia’’ pod batutą Leszka Kalkowskiego, której towarzyszyli: Julia Karłowa – sopran, Martyna Ciok – alt, Rafał Grozdew – tenor, Krzysztof Matuszak – baryton, Krzysztof Lenczowski – gitarzysta oraz chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Płońsku pod dyrekcją Mariusza Wrzesińskiego. Gościnie z solistami Filharmonii Narodowej wystąpił płońszczanin Kryspin Dawidko.

  W programie koncertu znalazły się takie utwory jak m.in.: „Adeste fideles”, „Lulajże Jezuniu”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Przekażmy sobie znak pokoju”, czy „Jeden dzień w roku”.

  Co warte podkreślenia, podczas pierwszego koncertu płońska orkiestra wykonała siedem kolęd, a obecnie w swoim repertuarze ma już ich 40, z tego 10 to kolędy i pastorałki pochodzące z różnych stron świata.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół