• facebook
 • rss
 • Duszpasterski rozkład jazdy

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 19.01.2013 12:58

  - Aby bardziej uwierzyć i tą wiarą się podzielić z innymi - taka jest intencja ważnych wydarzeń duszpasterskich, które nas czekają w diecezji w Roku Wiary i w czasie trwania 43. synodu płockiego.

  - Priorytetem duszpasterskim są obchody Roku Wiary i prace 43. synodu diecezji płockiej - podkreślił bp Piotr Libera na konferencji prasowej 18 stycznia. - W tegorocznych wydarzeniach chcemy podkreślić, że wiara powinna być przez nas przeżywana nie tylko indywidualnie, prywatnie, ale również we wspólnocie. By nie była tylko teorią schowaną do szuflady, ale poparta doświadczeniem i świadectwem życia - mówił ks. Jarosław Kamiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Płockiej Kurii Diecezjalnej. - Będą się ze sobą przeplatały wydarzenia lokalne, diecezjalne i te, dotyczące Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego - podkreślał ks. dyrektor.

  Wśród nowych inicjatyw zwrócono uwagę na "Przystań Miłosierdzie". W oparciu o doświadczenie "Przystanka Jezus" ks. Wiesław Gutowski, proboszcz płockiej fary, przygotowuje projekt ewangelizacyjny, który ma towarzyszyć odbywającym się w Płocku ogólnopolskim imprezom Audioriver i Reggaeland. - Wtedy nasz kościół będzie otwarty dla młodzieży, a w nim będzie trwała modlitwa do Bożego Miłosierdzia. Będzie możliwość rozmowy z księdzem, spowiedzi oraz rozdawane będą fragmenty "Dzienniczka" św. s. Faustyny do osobistego rozważenia. Przy kościele będzie też miejsce, gdzie każdy będzie mógł doładować telefon komórkowy. Będą wreszcie grupy ewangelizatorów na mieście i wśród uczestników festiwali na plaży nad Wisłą - mówi ks. Wiesław Gutowski.

  Z kolei tegoroczny, już VI Festiwal Młodych, będzie miał wymiar ogólnopolski. Jego nazwa "Polska Copacabana", będzie nawiązywała do Światowych Dni Młodzieży, które właśnie w lipcu będą się odbywały w Rio de Janeiro. - Chcemy przeżyć Rio w Płocku, na nadwiślańskiej plaży. Oddając klimat spotkań młodych z Ojcem Świętym, przygotowujemy cztery dni warsztatów, spotkań, modlitwy, namiotu adoracji, koncertów, a nawet namiastkę brazylijskiego karnawału. Tak bogaty program wydarzenia przygotowujemy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka - mówiła na konferencji Agnieszka Jasińska z Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół