• facebook
 • rss
 • Piłkarskie rozgrywki

  Agnieszka Kocznur/ks.Dawid Witkowski

  dodane 02.10.2012 13:07

  – Chcieliśmy zorganizować coś dla dzieci z naszej gminy. Zwykle spędzają czas w domu przed komputerem czy telewizorem, a potrzebują też prawdziwej i zdrowej rywalizacji, sportu i braterskiej atmosfery – mówił ks. Dawid Witkowski, pomysłodawca turnieju piłki nożnej.

  Jak podkreślali organizatorzy „Gminno-Parafialnego Pikniku Piłkarskiego” w Wyszogrodzie, ideą turnieju była promocja aktywnego wypoczynku, fajna zabawa oraz pokazanie najmłodszym, że zawsze powinien być czas na sport. W rozgrywkach uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych ze szkół w Wyszogrodzie, Rębowie i Kobylnicach.

  Piłkarski Piknik Rodzinny rozpoczął mecz przedszkolaków, których przyjechało aż 13. Warto zaznaczyć, że w całych rozgrywkach wzięło udział też 5 dziewczynek. Łącznie w całym turnieju uczestniczyło 63 dzieci ze szkół podstawowych: 26 uczestników w kategorii wiekowej klas I-III i 37 uczestników w kategorii wiekowej klas IV-VI. 

  W kategorii klas I-III pierwsze i drugie miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie, a trzecie - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rębowie. W kategorii klas IV-VI zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobylnikach. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie, a trzecie - uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie. 

  Królem strzelców turnieju został Michał Smółka, uczeń klasy II, który strzelił aż 10 bramek. Po południu odbył się mecz samorządowców z przedsiębiorcami, którzy okazali się zwycięzcami. W tym meczu wystąpił pomysłodawca imprezy, ks. Dawid Witkowski.

  Współorganizatorem sportowego wydarzenia był Marek Cichocki, przedsiębiorca z Wyszogrodu. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół