• facebook
 • rss
 • Ślubujemy!

  Agnieszka Małecka

  dodane 20.09.2012 08:29

  W kameralnej atmosferze, z modlitwą pod przewodnictwem księdza biskupa i ślubowaniem klas pierwszych rozpoczęto nowy rok szkolny w katolickich szkołach pod Płockiem.

    Pierwszoklasiści z Niepublicznego Gimnazjum Katolickiego składają ślubowanie
  Agnieszka Małecka/GN
  Tutaj inauguracja od dawna związana jest ze świętem patrona młodzieży i zarazem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, a od dwóch lat wpisuje się w czas Tygodnia Wychowania. - Dzisiejszy patron, św. Stanisław Kostka ukazuje nam, jak pracować nad sobą, aby przynosić właściwe owoce, podobać się Bogu i czynić dobro. Pragniemy tak kształtować serca i umysły naszych uczniów, aby w każdym kolejnym dniu swojego życia wzrastali w mądrości i łasce – mówił podczas uroczystej gali 19 września dyrektor szkół ks. Mariusz Oryl.

  Przypomniał, że w obecnym roku szkolnym katolickie LO i Niepubliczne Gimnazjum Katolickie im. bł. abp A. J. Nowowiejskiego i bp. L. Wetmańskiego liczy sobie ogółem 143 uczniów. Tegoroczny narybek, czyli pierwszoklasiści złożyli w obecności bp. Piotra, nauczycieli i rodziców ślubowanie. Ich starsi koledzy mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami.

  - Ilekroć jadę do was, myślę sobie, co ciekawego w „katoliku”, w Sikorzu przygotowaliście – przyznał ksiądz biskup po programie artystycznym, w którym punktem odniesienia dla problemów współczesnej młodzieży były słowa i czyny młodzieńca z Rostkowa.

  Ksiądz Biskup przypomniał, że w naszej diecezji katolickie placówki są jeszcze w Sierpcu i Mławie. Dziękował nauczycielom i wychowawcom gimnazjum i liceum w Sikorzu za to, że szkoły te trzymają wysoki poziom merytoryczny i wychowawczy, o czym świadczą wyniki egzaminu maturalnego. Biskup diecezjalny powiedział, że potrzeba więcej takich placówek w diecezji i Polsce, by wzorem krajów zachodnich szkolnictwo katolickie było podstawą całego systemu oświaty.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół