Seniorzy w sieci sprawnie i bezpiecznie

Marek Szyperski

publikacja 15.11.2022 22:24

"Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich" - pilotażowy projekt Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przygotowany we współpracy z kancelarią premiera oraz Agencją Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, został zainaugurowany w Golądkowie k. Pułtuska.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, a obecne na nim KGW otrzymały tablety. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, a obecne na nim KGW otrzymały tablety.
Marek Szyperski

Panie i panowie z Kół Gospodyń Wiejskich mają teraz szansę na naukę sprawnego poruszania się po wirtualnym świecie. Potrafią wypełnić prawidłowo elektroniczny wniosek o dofinansowanie, zaprojektować logo koła, sprawdzić internetowe konto pacjenta i wiele innych czynności w sieci, bez których praktycznie nie można już obecnie prawidłowo funkcjonować.

W pilotażu projektu bierze udział 100 Kół Gospodyń Wiejskich z 12 powiatów, łącznie około tysiąca osób. - To jest przede wszystkim potrzebne włączenie Kół Gospodyń Wiejskich w sieć cyfrową w Polsce - powiedział w Golądkowie wicepremier Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi. - To jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Ten projekt ma być takim przygotowaniem, aby wszyscy członkowie Kół Gospodyń Wiejskich nie czuli się wykluczeni cyfrowo, żeby mogli korzystać ze wszystkich dobrodziejstw cyfryzacji.

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński podkreślił, że szkolenia są po to, by jego uczestnicy poruszali się w świecie internetu w "miarę sprawnie i bezpiecznie". Z zebranymi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej paniami z Kół Gospodyń Wiejskich spotkała się pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. - Bardzo się cieszę, że projekt "Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich" doszedł do skutku. Mam nadzieję, że dzięki tym szkoleniom będą mogły panie też rozwinąć skrzydła - powiedziała.