Płock. Pod skrzydłami patrona

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 15.09.2022 23:57

Figura św. Michała Archanioła i fragment kamienia z góry Gargano, gdzie znajduje się sanktuarium świętego, zostały przekazane Straży Miejskiej w Płocku.

Ks. kan. Andrzej Smoleń przekazał na ręce komendanta Konrada Guzanka figurę św. Michała Archanioła z fragmentem skały z groty w Gargano, gdzie znajduje się sanktuarium św. Michała. Ks. kan. Andrzej Smoleń przekazał na ręce komendanta Konrada Guzanka figurę św. Michała Archanioła z fragmentem skały z groty w Gargano, gdzie znajduje się sanktuarium św. Michała.
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Straż Miejska w Płocku świętuje 30-lecie istnienia. W ich intencji ks. kapelan Andrzej Smoleń odprawił Mszę św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Do tego modlitewnego spotkania doszło po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, a towarzyszył mu szczególny znak - przekazanie na ręce komendanta Konrada Guzanka figury św. Michała Archanioła z fragmentem skały z groty w Gargano, gdzie znajduje się sanktuarium patrona Straży Miejskiej.

"Straż spełnia służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swe zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli" - przypomniał fragment sejmowej ustawy o strażach gminnych z 1997 r. ks. kapelan. - A więc spełniacie rolę służebną, nie istniejecie sami dla siebie, bo jest to praca dla innych i związane z tym poświęcenie. Nie jest łatwo korygować zachowania innych ludzi, a przecież to należy do waszych obowiązków. Pamiętajcie jednak, że będziecie to czynić skutecznie, o ile sami będziecie wewnętrznie się podporządkowywali wartościom i prawemu sumieniu. Niech w tej wewnętrznej odwadze i pracy dla dobra lokalnej społeczności wspiera was wasz patron - mówił w kazaniu ks. kan. Smoleń.