Przeczytasz w 17. numerze "Gościa Płockiego"

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 29.04.2022 14:27

Jak się wydłuża Wielkanoc i staje się świętem Miłosierdzia, nie tylko w liturgii, ale przede wszystkim w życiu?

Przeczytasz w 17. numerze "Gościa Płockiego" Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z młodymi Ukraińcami stworzyły bardzo zgrany zespół w czasie spotkania w sanktuarium na Starym Rynku. ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Doświadczyliśmy nowych przejawów świętowania Wielkanocy i Święta Miłosierdzia. Wyraziły się one przede wszystkim w liturgii greckokatolickiej sprawowanej w Czerwińsku czy płockiej Stanisławówce, na które przybyli licznie wierni z Ukrainy, którzy schronili się w naszym regionie przed wojną w ich kraju.

Z nowymi inicjatywami wyszło również Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku, które zaprosiło na spotkanie modlitewne pobratymców zza wschodniej granicy oraz zorganizowało noc modlitewnego czuwania za Polskę. Przed tygodniem przez noc i dzień tłumy wiernych nawiedziły miejsce objawień Jezusa Miłosiernego w Płocku.

W tym numerze piszemy również:

  • o obchodach Święta Bożego Miłosierdzia w Płocku (na s. I);
  • o nowych kanonikach mianowanych przez biskupa płockiego w ostatni Wielki Czwartek (na s. II);
  • o spotkaniu Ukraińców w miejscu objawień Jezusa Miłosiernego (na s. III);
  • o laureatach Konkursu Wiedzy Biblijnej z naszej diecezji (na s. IV);
  • o wspólnocie Baranki, czyli rodzicach i dzieciach, które przyjęły Wczesną Komunię Świętą (na s. V);
  • o inauguracji miejsca adoracji eucharystycznej w sierpeckim sanktuarium (na s. V);
  • o zakończeniu procesu synodalnego w diecezji i ważnych rozmowach duszpasterskich, w czasie Płockich Dni Pastoralnych (na s. VI-VII);
  • wspomnienie o wieloletnim dziekanie sierpeckim, ks. prał. Ludomirze Lissowskim, którego 50. rocznica śmierci minęła w tym czasie (na s. VIII).

Wydanie papierowe "Gościa Płockiego" nie jest w stanie pomieścić relacji i zdjęć ze wszystkich wydarzeń. Zapraszamy więc do oglądania naszych galerii poniżej.