publikacja 19.01.2022 20:05
Od 1 lutego w diecezji płockiej bez przerwy będą trwały dni eucharystyczne we wszystkich parafiach i wspólnotach.
W katedrze płockiej trwa codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu.
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość
Od 1 lutego w diecezji płockiej będą organizowane w sposób ciągły dni eucharystyczne. "Są one także odpowiedzią na prośbę Ojca Świętego Franciszka, by na drodze procesu synodalnego poprzez adorację wsłuchać się w głos Pana, który został z nami pod postacią chleba" – napisał w specjalnym dekrecie biskup płocki. O tej inicjatywie pisaliśmy szerzej przed miesiącem, w świątecznym wydaniu "Gościa Płockiego", teraz wchodzi ona w życie.
Tak więc przez cały rok, w różnych kościołach i kaplicach, będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Tak już się dzieje w niektórych miejscach, m.in. od 25 lat w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, teraz jednak dotyczyć będzie wszystkich parafii i kaplic zakonnych w diecezji.
W parafiach, w których praktykowano wcześniej nabożeństwo 40-godzinne, pozostawiono bez zmian utarte w tradycji terminy tych modlitw, dla pozostałych ustalono je, uwzględniając m.in. daty parafialnych odpustów. W miesiącach zimowych, od stycznia do marca, adorację eucharystyczną podejmą wspólnoty zakonne z terenu diecezji. W każdej z parafii diecezji dzień eucharystyczny wypadnie jeden raz w ciągu roku.
Jakie intencje modlitewne będą towarzyszyły tej diecezjalnej krucjacie eucharystycznej? Przede wszystkim "modlitwa za małżeństwa i rodziny, za dzieci i młodzież, za seniorów i chorych, o nowe i święte powołania do służby Bożej w diecezji, zakonach i na misjach, a także o świętość i prawość życia kapłanów i biskupów, aby we wszystkich odnawiało się życie moralne i religijne diecezji. Będzie to także okazja do słuchania, co Pan chce powiedzieć Kościołowi płockiemu, który wszedł na drogę synodalności" – czytamy w wytycznych do dekretu biskupa płockiego.
W adoracji chodzi o cichą modlitwę przed Panem, która jest przede wszystkim słuchaniem Bożego głosu. Została ona przez wielu na nowo odkryta i doceniona, zwłaszcza w czasie trwającej pandemii. Teraz powraca jako powszechna i uporządkowana forma modlitwy we wszystkich wspólnotach i parafiach.
W diecezji płockiej ma ona długą tradycję, bo praktykę 40-godzinnych nabożeństw eucharystycznych zaprowadził już w 1779 r. biskup Michał Jerzy Poniatowski. W 1909 r. odnowił ją biskup Antoni Julian Nowowiejski, a następnie biskup Bogdan Sikorski, ustanawiając w najważniejszych miastach diecezji kaplice adoracji Najświętszego Sakramentu.
Harmonogram dni eucharystycznych w poszczególnych parafiach publikujemy na kolejnych stronach.
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Styczeń
1 Sierpc, kaplica sióstr benedyktynek
2 Przasnysz, kaplica sióstr klarysek kapucynek
3 Stara Biała, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia
4 Płock, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przy Star Rynku
5 Rogozino, kaplica sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa
6 Mława, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Sienkiewicza
7 Mława, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny przy Starym Rynku
8 Ciechanów, kaplica sióstr pasjonistek
9 Gostynin, kaplica sióstr pasjonistek
10 Płock, kaplica sióstr pasjonistek w domu macierzystym
11 Pułtusk, kaplica sióstr pasjonistek
12 Sierpc, kaplica sióstr pasjonistek
13 Staroźreby, kaplica sióstr pasjonistek
14 Płock, kaplica w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa
15 Rypin, kaplica sióstr pasterek od Opatrzności Bożej
16 Czerwińsk, kaplica sióstr służek
17 Płock, kaplica sióstr służek przy ul. Granicznej
18 Płock, kaplica sióstr służek w domu prowincjalnym
19 Pułtusk, kaplica sióstr służek
20 Rokicie, kaplica sióstr służek
21 Skępe, kaplica sióstr służek
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Płock, kaplica w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia
24 Żuromin, kaplica sióstr służek
25 Obryte, kaplica sióstr szarytek
26 Przasnysz, kaplica sióstr szarytek
27 Zakroczym, kaplica sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych
28 Wyszogród, kościół klasztorny pw. Matki Bożej Anielskiej franciszkanów konwentualnych
29 Przasnysz, kaplica w klasztorze ojców pasjonistów
30 Czerwińsk, kaplica w domu księży salezjanów
31 Płock, kaplica w domu księży salezjanów
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Luty
1 Sierpc, kaplica sióstr benedyktynek
2 Przasnysz, kaplica sióstr klarysek kapucynek
3 Stara Biała, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia
4 Płock, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia
5 Rogozino, kaplica sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa
6 Mława, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Sienkiewicza
7 Mława, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny przy Starym Rynku
8 Ciechanów, kaplica sióstr pasjonistek
9 Gostynin, kaplica sióstr pasjonistek
10 Płock, kaplica sióstr pasjonistek w domu macierzystym
11 Pułtusk, kaplica sióstr pasjonistek
12 Sierpc, kaplica sióstr pasjonistek
13 Staroźreby, kaplica sióstr pasjonistek
14 Płock, kaplica w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa
15 Rypin, kaplica sióstr pasterek od Opatrzności Bożej
16 Czerwińsk, kaplica sióstr służek
17 Płock, kaplica sióstr służek przy ul. Granicznej
18 Płock, kaplica sióstr służek w domu prowincjalnym
19 Pułtusk, kaplica sióstr służek
20 Rokicie, kaplica sióstr służek
21 Skępe, kaplica sióstr służek
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Przasnysz, kościół klasztorny pw. św. Klary i św. Józefa
24 Żuromin, kaplica sióstr służek
25 Obryte, kaplica sióstr szarytek
26 Przasnysz, kaplica sióstr szarytek
27 Zakroczym, kaplica sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych
28 Wyszogród, kościół klasztorny pw. Matki Bożej Anielskiej franciszkanów konwentualnych
(29) Wyszogród, kościół klasztorny pw. Matki Bożej Anielskiej franciszkanów konwentualnych
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Marzec
1 Sierpc, kaplica sióstr benedyktynek
2 Przasnysz, kaplica sióstr klarysek kapucynek
3 Stara Biała, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia
4 Płock, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia
5 Rogozino, kaplica sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa
6 Mława, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Sienkiewicza
7 Mława, kaplica sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny przy Starym Rynku
8 Ciechanów, kaplica sióstr pasjonistek
9 Gostynin, kaplica sióstr pasjonistek
10 Płock, kaplica sióstr pasjonistek w domu macierzystym
11 Pułtusk, kaplica sióstr pasjonistek
12 Sierpc, kaplica sióstr pasjonistek
13 Staroźreby, kaplica sióstr pasjonistek
14 Płock, kaplica w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa
15 Rypin, kaplica sióstr pasterek od Opatrzności Bożej
16 Czerwińsk, kaplica sióstr służek
17 Płock, kaplica sióstr służek przy ul. Granicznej
18 Sarnowo, parafia pw. św. Józefa
19 Pułtusk, parafia pw. św. Józefa
20 Syberia, parafia pw. św. Józefa
21 Płock, kaplica sióstr służek w domu prowincjalnym
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Pułtusk, kaplica sióstr służek
24 Rokicie, kaplica sióstr służek
25 Skępe, kaplica sióstr służek
26 Skępe, kaplica w klasztorze ojców bernardynów
27 Żuromin, kaplica sióstr służek
28 Obryte, kaplica sióstr szarytek
29 Przasnysz, kaplica sióstr szarytek
30 Zakroczym, kaplica sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych
31 Wyszogród, kościół klasztorny pw. Matki Bożej Anielskiej franciszkanów konwentualnych
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Kwiecień
1 Płock, kolegiata św. Bartłomieja
2 Obryte, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
3 Wrona, parafia pw. św. Stanisława BM
4 Świedziebnia, parafia pw. św. Bartłomieja
5 Mała Wieś, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego
6 Rogowo, parafia pw. św. Bartłomieja
7 Radzikowo, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
8 Bieżuń, parafia pw. św. Stanisława BM
9 Dłutowo, parafia pw. św. Wawrzyńca
10 Niechłonin, parafia pw. Wszystkich Świętych
11 Korzeń, parafia pw. św. Walentego
12 Unierzyż, parafia pw. św. Walentego
13 Dąbrowa, parafia pw. św. Stanisława BM
14 Płock, Wyższe Seminarium Duchowne, kaplica pw. Dobrego Pasterza
15 Ligowo, parafia pw. św. Mateusza Apostoła
16 Płock, kaplica w Hospicjum Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej
17 Płock, Szkoły Katolickie, kaplica pw. św. Stanisława Kostki
18 Stupsk, parafia pw. św. Wojciecha
19 Żałe, parafia pw. św. Anny
20 Gójsk, parafia pw. św. Mikołaja
21 Radomin, parafia pw. św. Mikołaja
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Nasielsk, parafia pw. św. Wojciecha
24 Solec, parafia pw. św. Wojciecha
25 Goleszyn, parafia pw. św. Mateusza Apostoła
26 Płock, parafia pw. św. Wojciecha
27 Jeżewo, parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła
28 Płock-Imielnica, parafia pw. św. Jakuba
29 Góra, parafia pw. św. Jakuba Apostoła
30 Dulsk, parafia pw. Wniebowzięcia NMP
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Maj
1 Płock, parafia pw. św. Józefa
2 Królewo, parafia pw. św. Zygmunta
3 Chamsk, parafia pw. św. Floriana
4 Krysk, parafia pw. św. Floriana
5 Daniszewo, parafia pw. Przemienienia Pańskiego
6 Wieczfnia Kościelna, parafia pw. św. Stanisława BM
7 Święte Miejsce, parafia pw. św. Stanisława BM
8 Lekowo, parafia pw. św. Stanisława BM
9 Ciachcin, parafia pw. św. Stanisława BM
10 Strzygi, parafia pw. św. Stanisława BM
11 Lipowiec Kościelny, parafia pw. św. Mikołaja
12 Płock, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
13 Ciechanów, parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej
14 Łętowo, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
15 Pawłowo, parafia pw. św. Macieja Apostoła
16 Skierkowizna, parafia pw. św. Andrzeja Boboli
17 Płońsk, parafia pw. św. Michała Archanioła
18 Pułtusk, parafia pw. św. Jana Pawła II
19 Naruszewo, parafia pw. św. Tekli
20 Zieluń, parafia pw. św. Jana Nepomucena
21 Duczymin, parafia pw. św. Jana Nepomucena
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Niedzbórz, parafia pw. św. Mikołaja
24 Płock, parafia pw. św. Stanisława Kostki
25 Baboszewo, parafia pw. św. Urbana
26 Rościszewo, parafia pw. św. Józefa
27 Dzierzgowo, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej
28 Radzanowo, parafia pw. św. Floriana
29 Cieksyn, parafia pw. św. Rocha
30 Joniec, parafia pw. św. Ludwika
31 Miszewo Murowane, parafia pw. św. Anny
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Czerwiec
1 Borkowo, parafia pw. św. Apolonii
2 Unieck, parafia pw. św. Jakuba Apostoła
3 Smoszewo, parafia pw. św. Mateusza
4 Lucień, parafia pw. św. Kazimierza
5 Płock-Ciechomice, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego
6 Sulerzyż, parafia pw. św. Mikołaja
7 Brwilno, parafia pw. św. Andrzeja Apostoła
8 Płock, parafia pw. św. Jadwigi Królowej
9 Łysakowo, parafia pw. św. Antoniego
10 Przasnysz, parafia pw. św. Wojciecha
11 Ciechanów, parafia bł. Płockich Biskupów Męczenników
12 Staroźreby, parafia pw. św. Onufrego
13 Trąbin, parafia pw. św. Antoniego
14 Zegrze z siedzibą w Woli Kiełpińskiej, parafia pw. św. Antoniego z Padwy
15 Zagroba, parafia pw. św. Wojciecha
16 Sierpc, św. św. Wita, Modesta i Krescencji
17 Maków Mazowiecki, parafia pw. św. Brata Alberta
18 Sochocin, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
19 Lubowidz, parafia pw. św. Andrzeja Apostoła
20 Janowiec Kościelny, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
21 Skołatowo, parafia pw. św. Achacjusza
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Sadłowo, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
24 Kroczewo, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
25 Krasne, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
26 Janowo, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
27 Tłuchowo, parafia pw. Wniebowzięcia NMP
28 Poniatowo, parafia pw. św. Floriana
29 Zakrzewo z siedzibą w Kępie Polskiej, parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
30 Zawidz, parafia pw. św. Marcina
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Lipiec
1 Raciąż, parafia pw. św. Wojciecha
2 Skępe, parafia pw. Zwiastowania NMP
3 Dzierżenin, parafia pw. św. Tomasza Apostoła
4 Ruże, parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
5 Płock, kaplica w domu ojców klaretynów
6 Bulkowo, parafia pw. Świętej Trójcy
7 Sierpc, kaplica w domu księży pallotynów
8 Gozdowo, parafia pw. Wszystkich Świętych
9 Miszewko Strzałkowskie, parafia pw. św. Mikołaja
10 Płock-Radziwie, parafia pw. św. Benedykta
11 Sierpc, parafia pw. św. Benedykta
12 Dziektarzewo, parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
13 Płock, parafia pw. Ducha Świętego
14 Ciemniewko, parafia pw. św. Mikołaja
15 Kucice, parafia pw. św. Michała Archanioła
16 Żmijewo, parafia pw. NMP Szkaplerznej
17 Strzegocin, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej
18 Płock-Trzepowo, parafia pw. św. Aleksego
19 Bądkowo, parafia pw. św. Szczepana
20 Rokicie, parafia pw. św. Małgorzaty
21 Pilichowo, parafia pw. św. Marii Magdaleny
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Szczutowo, parafia pw. św. Marii Magdaleny
24 Płonne, parafia pw. św. Jakuba Apostoła
25 Drobin, parafia pw. św. Stanisława BM
26 Blichowo, parafia pw. św. Anny
27 Pomiechowo, parafia pw. św. Anny
28 Nowe Miasto, parafia pw. św. Anny
29 Gralewo, parafia pw. św. Małgorzaty
30 Węgra, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
31 Krajkowo, parafia pw. Świętej Trójcy
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Sierpień
1 Glinojeck, parafia pw. św. Stanisława BM
2 Ratowo, kościół rektoralny i sanktuarium św. Antoniego z Padwy
3 Żurominek Kapitulny, parafia pw. św. Stanisława BM
4 Zambski, parafia pw. św. Wojciecha
5 Siemiątkowo, parafia pw. św. Kazimierza
6 Grudusk, parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
7 Bogurzyn, parafia pw. św. Doroty
8 Krzynowłoga Mała, parafia pw. św. Dominika
9 Łopacin, parafia pw. św. Leonarda
10 Opinogóra, parafia pw. św. Zygmunta
11 Żukowo, parafia pw. św. Wawrzyńca
12 Przasnysz, kościół klasztorny pw. św. Klary i św. Józefa
13 Nowy Dwór Mazowiecki, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego
14 Sokołowo, parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP
15 Rębowo, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
16 Sierpc, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego
17 Sadykierz, sanktuarium św. Rocha (parafia Obryte)
18 Strzegowo, parafia pw. św. Anny
19 Święcieniec, parafia pw. św. św. Anastazego i Wincentego
20 Chrostkowo, parafia pw. św. Barbary
21 Kamienica, parafia pw. Opatrzności Bożej
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Zeńbok, parafia pw. św. Bartłomieja
24 Kuczbork, parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła
25 Grodziec, parafia pw. św. Bartłomieja
26 Soczewka, parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej
27 Radzymin, parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
28 Bielsk, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
29 Sońsk, parafia pw. św. św. Wita, Modesta i Krescencji
30 Gumino, parafia pw. św. Pankracego
31 Gąsocin, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Wrzesień
1 Szydłowo, parafia pw. św. Marii Magdaleny i św. Kazimierza
2 Płock, Szkoły Katolickie, kaplica pw. św. Stanisława Kostki
3 Zatory, parafia pw. św. Małgorzaty
4 Winnica, parafia pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych
5 Ciechanów, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki, kaplica pw. św. Teresy z Kalkuty
6 Smogorzewo z siedzibą w Błędostowie, parafia pw. Nawiedzenia NMP
7 Siecień, parafia pw. św. Józefa
8 Popowo, parafia pw. Narodzenia NMP
9 Koziebrody, parafia pw. św. Jakuba Apostoła
10 Lutocin, parafia pw. św. Mateusza Apostoła
11 Bonisław, parafia pw. św. Stanisława BM
12 Dobrzyń nad Wisłą, parafia pw. Wniebowzięcia NMP
13 Pułtusk, parafia pw. św. Stanisława Kostki
14 Płock, parafia pw. Świętego Krzyża
15 Zakroczym, parafia pw. św. Józefa
16 Ciechanów, parafia pw. św. Piotra Apostoła
17 Dębsk, parafia pw. św. Stanisława Kostki
18 Rostkowo, parafia pw. św. Stanisława Kostki
19 Rypin, parafia pw. św. Stanisława Kostki
20 Zielona k. Ciechanowa, parafia pw. św. Mateusza Apostoła
21 Pułtusk, parafia pw. św. Mateusza Apostoła
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Ciechanów, parafia pw. św. Tekli
24 Płońsk, parafia pw. św. Ojca Pio
25 Szreńsk, parafia pw. św. Wojciecha
26 Słupia, parafia pw. św. Jakuba Apostoła
27 Mokowo, parafia pw. św. Marii Magdaleny
28 Woźniki, parafia pw. św. Michała Archanioła
29 Ciechanów, parafia pw. św. Józefa
30 Sudragi, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Październik
1 Sobowo, parafia pw. św. Hieronima
2 Słupno, parafia pw. św. Marcina
3 Ciechanów, parafia pw. św. Franciszka z Asyżu
4 Skępe, parafia pw. Miłosierdzia Bożego
5 Pułtusk-Popławy, parafia pw. Miłosierdzia Bożego
6 Rogozino, parafia pw. św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego
7 Wyszyny, parafia pw. Matki Bożej Różańcowej
8 Orszymowo, parafia pw. św. Floriana
9 Węgrzynowo, parafia pw. Ducha Świętego
10 Skrwilno, parafia pw. św. Anny
11 Sikórz, kaplica pw. Miłosierdzia Bożego, Dom Seniora Leonianum – Piękne życie
12 Płock, parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej
13 Serock, parafia pw. św. Anny
14 Zakroczym, kościół klasztorny ojców kapucynów pw. św. Wawrzyńca
15 Pokrzywnica, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej
16 Biała, parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej
17 Płock, Wojewódzki Szpital Zespolony, kaplica pw. św. o. Pio
18 Czernice Borowe, parafia pw. św. Achacjusza
19 Nuna, parafia pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
20 Mława, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski
21 Mława, parafia pw. św. Jana Kantego
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Malużyn, parafia pw. św. Wojciecha
24 Płock, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego
25 Rypin, parafia pw. Świętej Trójcy
26 Krzynowłoga Wielka, parafia pw. Wszystkich Świętych
27 Czermno, parafia pw. św. Wawrzyńca
28 Gostynin, parafia pw. Miłosierdzia Bożego
29 Okalewo, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej
30 Rogotwórsk, parafia pw. św. Wawrzyńca
31 Kraszewo, parafia pw. św. Zygmunta
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Listopad
1 Zakroczym, kaplica w klasztorze ojców kapucynów
2 Płock, kaplica cmentarna pw. Najświętszego Serca Jezusowego (parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła)
3 Karniewo, parafia pw. Wszystkich Świętych
4 Radzanów n. Wkrą, parafia pw. św. Rocha
5 Troszyn, parafia pw. św. Leonarda
6 Grzebsk, parafia pw. św. Leonarda
7 Chociszewo, parafia pw. św. Leonarda
8 Płock, parafia pw. św. Zygmunta
9 Dobrzyków, parafia pw. św. Stanisława BM
10 Gostynin, parafia pw. św. Marcina
11 Zielona Mławska, parafia pw. św. Marcina
12 Mochowo, parafia pw. św. Marcina
13 Płock, Wyższe Seminarium Duchowne, kaplica pw. Dobrego Pasterza
14 Wojnówka, parafia pw. św. Stanisława Kostki
15 Ostrowite, parafia pw. św. Stanisława Kostki
16 Płońsk, parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego
17 Proboszczewice, parafia pw. św. Floriana
18 Płock, kaplica w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia
19 Kurowo, parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
20 Szwelice, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
21 Radziki, parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Gradzanowo, parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
24 Łukomie, parafia pw. św. Antoniego
25 Dobrzyń nad Drwęcą, parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
26 Łęg, parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
27 Nasielsk, parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
28 Smardzewo, parafia pw. św. Stanisława Kostki
29 Sarbiewo, parafia pw. św. Antoniego
30 Bożewo, parafia pw. św. Jakuba Apostoła
Harmonogram dni eucharystycznych w diecezji płockiej
Grudzień
1 Gzy, parafia pw. św. Walentego
2 Żuromin, parafia pw. św. Antoniego
3 Sikórz, parafia pw. św. Barbary
4 Nowy Dwór Mazowiecki (Modlin-Twierdza), parafia pw. św. Barbary
5 Wyszogród, parafia pw. Świętej Trójcy
6 Duninów, parafia pw. św. Mikołaja
7 Gąbin, parafia pw. św. Mikołaja
8 Przasnysz, parafia pw. św. Stanisława Kostki
9 Osiek, parafia pw. Wniebowzięcia NMP
10 Przasnysz, parafia pw. Chrystusa Zbawiciela
11 Kobylniki, parafia pw. św. Anny
12 Klukowo, parafia pw. św. Stanisława BM
13 Bodzanów, parafia pw. Wniebowzięcia NMP
14 Przewodowo, parafia pw. św. Anny
15 Szczawin Kościelny, parafia pw. Nawiedzenia NMP
16 Mława, parafia pw. św. Stanisława BM
17 Koziczynek, parafia pw. św. Dionizego
18 Szyszki, parafia pw. św. Bartłomieja
19 Sokołów, parafia pw. św. Anny
20 Pałuki, parafia pw. św. Gotarda
21 Gołymin, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
22 Płock, sanktuarium Bożego Miłosierdzia
23 Pniewo, parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
24 Skępe, kaplica w klasztorze ojców bernardynów
25 Mława, parafia pw. Świętej Rodziny
26 Maków Mazowiecki, parafia pw. św. Józefa
27 Bogate, parafia pw. św. Jana Ewangelisty
28 Czerwińsk, parafia pw. Zwiastowania NMP
29 Obory, parafia pw. Matki Bożej Bolesnej
30 Sikórz, kaplica pw. Miłosierdzia Bożego, Dom Seniora Leonianum – Piękne życie
31 Zakroczym, kościół klasztorny ojców kapucynów pw. św. Wawrzyńca