Przeczytasz w 2. numerze "Gościa Płockiego"

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 15.01.2022 23:26

Jakie są owoce Bożego Narodzenia, konkretne i duchowe?

Przeczytasz w 2. numerze "Gościa Płockiego" Ciechanów, 1.01.2022. Osoby niepełnosprawne utworzyły wspólnotę modlitewną modlących się codziennie na różańcu. ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Powstające w Płońsku okno życia czy grupa modlitewna osób niepełnosprawnych w Ciechanowie to dobre znaki nadziei na rozpoczęty nowy rok.

Okno życia, które już niebawem powstanie w Płońsku, jest odpowiedzią na tragiczne wydarzenia, które na przestrzeni dwóch ostatnich lat wstrząsnęły mieszkańcami miasta. - Choćby jedno uratowane życie, to już będzie dużo - mówi ks. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii św. Maksymiliana M. Kolbego. Miejsce ratunku dla najmniejszych, bezbronnych i niechcianych będzie usytuowane przy Domu Pomocy św. Faustyny, nieopodal parafialnego kościoła. Więcej o tej sprawie na s. III.

Od nowego roku w parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie osoby niepełnosprawne modlą się w nowo utworzonej wspólnocie różańcowej. Ta nowa grupa zrodziła się z wielkiego pragnienia, z cierpienia i modlitwy. Więcej o tej historii na s. VI-VII.

A ponadto w numerze:

  • o kolędowaniu w Płocku, Płońsku i Ciechanowie - na s. I
  • o rozstrzygnięciu konkursu na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę w Płocku - na s. III
  • o Orszakach Trzech Króli, które przeszły przez diecezję 6 stycznia - s. IV
  • o uhonorowaniu w płockim ratuszu ks. prof. Wojciecha Góralskiego i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej - na s. II
  • o nowej prezes i zarządzie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz o ich planach na przyszłość - na s. V
  • o remontach w niektórych kościołach naszej diecezji - na s. VIII.

Wydanie papierowe "Gościa Płockiego" nie jest w stanie pomieścić relacji i zdjęć ze wszystkich wydarzeń. Zapraszamy więc do oglądania naszych galerii poniżej.