Przeczytasz w 48. numerze "Gościa Płockiego"

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 05.12.2021 18:09

Tegoroczny Adwent zaskoczył... śmiercią młodego księdza. Tym bardziej realnie i konkretnie brzmi wezwanie Jezusa: "Czuwajcie!".

Świętemu Józefowi czczonemu w kościołach naszej diecezji poświęciliśmy cykl artykułów w "Gościu Płockim". Na zdjęciu figura świętego w kościele w Strzygach k. Rypina. Świętemu Józefowi czczonemu w kościołach naszej diecezji poświęciliśmy cykl artykułów w "Gościu Płockim". Na zdjęciu figura świętego w kościele w Strzygach k. Rypina.
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Od pogrzebu młodego księdza rozpoczął się w diecezji płockiej tegoroczny Adwent. "Las kapłańskich serc i rąk zmniejsza się, jest nas coraz mniej. Ta nagła śmierć boli, ale też prowokuje do refleksji" - wybrzmiało na pogrzebie ks. Piotra Muzyczyszyna w Płocku. O jego pożegnaniu w Płocku piszemy na s. III. Kapłański pogrzeb miał również miejsce w Pomiechówku, gdzie pożegnano wieloletniego proboszcza tej parafii ks. Franciszka Kacprzyckiego (s. II).

Adwentowy rys mają artykuły, w których szukamy nadziei: o sympozjum WSD czy wprowadzeniu relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Po beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i m. Elżbiety Róży Czackiej, w murach płockiego seminarium zastanawiano się, czego wciąż może uczyć kard. Wyszyński i co przemawia do osób przybywających do Lasek; a także czy na obecne czasy jest nam potrzebny ktoś na miarę wielkiego prymasa? Więcej o sympozjum WSD na s. IV.

Również wprowadzenia relikwii Prymasa Tysiąclecia do Zakroczymia dokonano dla ożywienia wiary, jako "pomoc w codziennych zmaganiach i trudnościach". O tym wydarzeniu piszemy na s. I. Na pierwszej stronie także o Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej świętującej 25-lecie działalności.

Dobiega końca Rok św. Józefa. Kto wie, jak wielkich dzieł dokonał ten "milczący" święty w sercach, wspólnotach i rodzinach? O wydarzeniach tego roku i świadectwach piszemy na s. VI i VII.

Wydanie papierowe "Gościa Płockiego" nie jest w stanie pomieścić relacji i zdjęć ze wszystkich wydarzeń. Zapraszamy więc do oglądania naszych galerii poniżej.