Może i nas coś dotknie?

Agnieszka Małecka

|

Gość Płocki 20/2021

publikacja 20.05.2021 00:00

Bogumiła Nasierowska, pomysłodawczyni i organizatorka Festiwalu Sztuki Sakralnej, który odbywa się już po raz 10., opowiada o potrzebie powrotu do wrażliwości na wartości duchowe.

W tym roku wydarzenie, którego gospodarzem jest parafia św. Tekli w Ciechanowie, potrwa od 18 do 20 czerwca. Będzie obejmowało warsztaty, wystawy i wieczorne koncerty. W tym roku wydarzenie, którego gospodarzem jest parafia św. Tekli w Ciechanowie, potrwa od 18 do 20 czerwca. Będzie obejmowało warsztaty, wystawy i wieczorne koncerty.
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Agnieszka Małecka: Jubileuszowy festiwal to nie tylko muzyka, to też spotkanie z kaligrafią, z manuskryptami, rzeźbą sakralną...

Bogumiła Nasierowska: Pomyślałam o rozszerzeniu formuły tego festiwalu, bo zawsze była mi bliska sztuka plastyczna – słowem wszystko, co niesie ze sobą sferę sacrum. Sama również uczestniczyłam w warsztatach kaligraficznych, piszę ikony. Poza tym jako muzykolog specjalizujący się w muzyce średniowiecza oglądałam księgi z tej epoki i zawsze zachwycało mnie ich piękno. Staram się więc dzielić tym, co sama przeżywam i uważam za wartościowe. Tegoroczny festiwal rozpoczynamy od warsztatów pisma średniowiecznego, które rozłożone są na trzy dni – od 18 do 20 czerwca. Mam jednak nadzieję, że ta sztuka zakorzeni się na dłużej w naszym środowisku ciechanowskim, choć zdaję sobie sprawę, że interesuje wąskie grono osób. Być może powodem jest to, że niewiele osób ma pojęcie, co z tym dalej zrobić.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.