Księża z Mławy i okolic pomogli szpitalowi

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 24.04.2020 11:39

12,5 tys. zł przekazali księża z dwóch mławskich dekanatów na zakup urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń szpitala w Mławie.

Oddolna, kapłańska inicjatywa pomocy, szczególnie w czasie epidemii, jest godna zauważenia. Oddolna, kapłańska inicjatywa pomocy, szczególnie w czasie epidemii, jest godna zauważenia.
Henryk Przondziono /Foto Gość

Pomysł zrodził się na początku kwietnia i był chyba pierwszą tego typu inicjatywą w diecezji, której pomysłodawcami byli księża. - Wystarczyły dwa dni zbiórki wśród ponad 30 księży dekanatów mławskiego wschodniego i mławskiego zachodniego, pracujących zarówno w duszpasterstwie, jak i emerytów. 8 kwietnia przekazaliśmy zebraną sumę dyrekcji szpitala w Mławie w obecności starosty mławskiego - mówi ks. Sławomir Krasiński, proboszcz parafii św. Stanisława BM i dziekan dekanatu mławskiego wschodniego.

Jak zapewniono księży, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych, tak ważnej w okresie epidemii koronawirusa. Dodajmy, że pierwszy stwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19 w rejonie ciechanowskim, miał miejsce właśnie w Mławie.