Prezydent Duda w Ciechanowie

red. /Kancelaria Prezydenta RP

publikacja 13.03.2020 14:45

Prezydent RP podczas briefingu w Ciechanowie zapewnił, że żywności nie zabraknie i jest jej pod dostatkiem. Andrzej Duda apelował też, by w tym trudnym czasie kierować się zasadą solidaryzmu.

Prezydent Duda po raz drugi odwiedził ciechanowski Bank Żywności. Prezydent Duda po raz drugi odwiedził ciechanowski Bank Żywności.
Marek Szyperski

Podczas briefingu prasowego przed Bankiem Żywności w Ciechanowie prezydent Andrzej Duda zapewniał, że osoby, które znalazły się z w trudnej sytuacji życiowej z powodu kwarantanny i mają problem z zakupieniem żywności mogą tę żywność uzyskać poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej.

- Jesteśmy w Banku Żywności w Ciechanowie, który uczestniczy w opracowanym dosłownie wczoraj programie pomocy dla osób, które są w trudnej sytuacji życiowej, bo są objęte kwarantanną i nie mogą sobie same zrobić zakupów. Takie osoby, po pierwsze, będą wyszukiwane przez ośrodki pomocy społecznej. Po drugie proszę też wszystkich o to, aby informować, jeżeli wiedzą, że jest taka osoba - mówił Andrzej Duda w Ciechanowie.

Prezydent przypomniał też, że Bank Żywności i tak uczestniczy w programie operacyjnym pomocy żywnościowej, który właśnie został rozszerzony. - Chcę zapewnić, że żywności nie zabraknie. Jest jej bardzo dużo, absolutnie pod dostatkiem. Mamy to szczęście w naszym kraju, że rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe - mówił prezydent.

Apelował też o wrażliwość i solidarność społeczną. - Proszę o to, aby być wyczulonym, myśleć o swoich sąsiadach, być empatycznym i kierować się zasadą solidaryzmu - mówił.