CPP Metanoia w ciechanowskim "Katoliku"

Ilona Krawczyk-Krajczyńska

publikacja 04.12.2019 00:47

Centrum Psychologiczno-Pastoralne, w którym pomoc znajdują osoby w trudnej sytuacji życiowej, otwiera filię w mieście nad Łydynią.

CPP Metanoia w ciechanowskim "Katoliku" Dzieci z ciechanowskich szkół żywo reagowały na kolejne sceny przedstawienia. Ilona Krawczyk-Krajczyńska /Foto Gość

Zgodnie z założeniem Synodu Płockiego "Metanoia" będzie otwierać swoje oddziały w różnych częściach diecezji. Z oferty instytucji korzysta ok. 1 tys..par rocznie, dlatego myśląc o większej dostępności, placówka wychodzi poza biskupie miasto i otwiera filię w mieście nad Łydynią.

Piątkowy spektakl Teatru Form Wielu zapowiadał rozpoczynającą się współpracę z Urzędem Miasta w Ciechanowie. Autorskie widowisko braci Jarzyńskich o żywotach świętych i towarzyszących im zwierzętach skradło serca widowni. - Na dwa przedstawienia w Ciechanowie zaprosiliśmy dzieci i młodzież z pobliskich szkół oraz przedstawicieli miasta. Chcemy wkrótce przedstawić naszą ofertę mieszkańcom. Będą to: spotkania dla narzeczonych, punkt konsultacji psychologicznej, terapia i warsztaty teatralne dla młodzieży. Rozpoczynamy od współpracy z teatrem. To nasz pierwszy krok - mówił ks. Jarosław Mokrzanowski, dyrektor CPP Metanoia.

Centrum rozpocznie działalność prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Jego siedzibą ma być dom Akcji Katolickiej "Katolik" przy kościele farnym. - Cieszymy się, że "Metanoia" będzie wspierać osoby potrzebujące pomocy w regionie. Często jest tak, że szukanie pomocy przez instytucje rodzi wiele barier psychologicznych, ludzie się wstydzą, są zakłopotani. Im więcej ofert pomocy będzie w mieście, czy to dla rodzin w kryzysie, czy dla osób z uzależnieniami, tym lepiej. Nasze zadania są zbieżne więc wzajemnie będziemy się wspierać - zapewnia Elżbieta Muzińska, kierownik ciechanowskiego Biura Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.

W planach jest, aby podobne miejsce, gdzie będzie można skorzystać z pomocy prawników, logopedów czy psychologów, powstało także w Golubiu-Dobrzyniu.