Miejsce zamyśleń różańcowych

Ilona Krawczyk-Krajczyńska

publikacja 04.10.2019 15:57

Biskup Milewski poświęcił Dróżkę Różańcową zaprojektowaną w przykościelnym ogrodzie parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Miejsce zamyśleń różańcowych Poświęcenie Dróżki Różańcowej w przykościelnym ogrodzie. Ilona Krawczyk-Krajczyńska /Foto Gość

Biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. inaugurującej kolejny rok działalności płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa. Przy tej okazji poświęcił ukończoną przed kilkoma dniami instalację, którą tworzą umieszczone na naturalnym granicie, odlane z brązu płaskorzeźby przedstawiające poszczególne tajemnice Różańca.

- Pierwszy proboszcz tej parafii, śp. ks. kan. Romuald Jaworski, wykupił teren w pobliżu kościoła z myślą o stworzeniu ogrodu. Codziennie przychodzi tu wiele osób, szczególnie mamy z małymi dziećmi i ludzie starsi cenią sobie naszą parafialną przestrzeń. Budując ścieżkę różańcową, chcemy spełnić testament ks. Jaworskiego i stworzyć miejsce nie tylko do odpoczynku, ale również do modlitewnych zamyśleń - mówił w lipcu ks. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii.

- W naszej parafii istnieje 13 kół Żywego Różańca, a 700 osób podejmuje modlitewną inicjatywę Różańca rodziców w intencji dzieci. W świątyni na Różańcu spotykają się dzieci, młodzież i dorośli. Również od chwili śmierci papieża Jana Pawła II każdego drugiego dnia miesiąca odmawiamy Różaniec. To troska o rozwój duchowy przyświecała nam, kiedy postanowiliśmy zbudować Dróżkę Różańcową w naszym parafialnym ogrodzie. Ten projekt właśnie ukończyliśmy. Dziękuję za wkład w budowę dzieła, które będzie służyć wszystkim przybywającym do naszego ogrodu - tymi słowami ks. dziekan Sajewski zwrócił się do bp. Milewskiego z prośbą o poświęcenie ukończonej ścieżki.

- Niech te alejki będą dla was i zachętą, i jednocześnie wyrzutem, aby Różaniec odmawiać w październiku i przez cały rok - powiedział biskup.

Zarówno świątynię jak i Dróżkę Różańcową zainstalowaną w ogrodzie można odwiedzać przez cały dzień.