Podniebna atrakcja na Ziemi Dobrzyńskiej

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

dodane 16.08.2019 23:17

4. Festiwal Balonowy przez pięć dni był podniebną atrakcją dla Rypina i okolic.

Mieszkańcy Rypina z zaciekawieniem spoglądali w górę, obserwując barwny podniebny spektakl balonowy. Mieszkańcy Rypina z zaciekawieniem spoglądali w górę, obserwując barwny podniebny spektakl balonowy.
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Niebo nad Rypinem zdominowały kolorowe balony: mniejsze i większe, płynące wysoko, albo tuż nad ziemią, piękne, kolorowe. Przez pięć kolejnych poranków i wieczorów na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się loty, miał też miejsce bardzo ciekawy i efektywny nocny pokaz.

- Pomysł na organizowanie balonowego pucharu Polski zrodził się w 2016 r., z inicjatywy burmistrza Pawła Grzybowskiego. To ogromna atrakcja dla mieszkańców naszego miasta. Aby ją jeszcze bardziej urozmaicić, w tym roku zorganizowano dla najmłodszych pocztę balonikową: każde z dzieci przyczepiło przygotowany przez siebie liścik do balonika, i wypuściło go w górę. Z kolei atrakcją dla starszych był pierwszy zlot Food Trucków - powiedziała Magdalena Balińska z rypińskiego ratusza.

Organizatorami festiwalu balonowego był Urząd Miasta Rypin i Gaspol SA. Sponsorem głównym była Grupa Energa, zaś partnerem wydarzenia - Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Tagi:
BALONY, RYPIN,