Jesień życia nie musi być monotonna

Dawid Turowiecki

publikacja 23.01.2019 11:18

W Płońsku powstał klub seniora i od razu wzbudził duże zainteresowanie starszych mieszkańców. Był powrót do historii, artystyczne występy oraz okolicznościowy tort.

Moment przecięcia wstęgi i uroczystego otwarcia klubu seniora Moment przecięcia wstęgi i uroczystego otwarcia klubu seniora
Dawid Turowiecki

Klub ''Senior +" mieści się w jednym z najstarszych zespołów budynków w mieście. Umiejscowiono go w sali poklasztornego budynku zakonu karmelitów trzewiczkowych z XVI wieku. Sąsiaduje z parafią pw. św. Michała Archanioła.

- To bardzo wdzięczne pole wszelkiego działania społecznego i duszpasterskiego, jeśli chodzi o tę wspaniałą cząstkę naszej społeczności, jaką stanowią dziadkowie i babcie - osoby 60+, którzy opiekują się cały czas młodszymi, ale sami też potrzebują troski i opieki - mówił podczas otwarcia Klubu ks. kan. Marek Zawadzki, proboszcz parafii św. Michała Archanioła, gratulując inicjatywy.

- Doczekaliśmy się klubu seniora, takiego z prawdziwego zdarzenia, z własną siedzibą. Dobrze go wykorzystajcie, a my postaramy się zwiększyć ofertę kierowaną do płońszczan po 60 roku życia - mówił Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska, dodając: - Ten budynek jest otoczony wielowiekową historią i to też jest jego wielkim atutem.

Lokal przy ulicy Płockiej, w którym do niedawna mieściła się ''Galeria P", przeszedł gruntowny remont. Pojawiło się nowe wyposażenie: stoły, krzesła, kanapa i regał. Aneks kuchenny zyskał urządzenia i naczynia umożliwiające przygotowywanie posiłków. Łazienka wyposażona została w dwie toalety i przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wydzielono miejsce na szatnię. Osoby odwiedzające klub będą mogły skorzystać również z biblioteczki i komputerów.

Klub będzie służył integracji środowiska płońskich seniorów. Będą tam odbywały się różnego rodzaju zajęcia. - Musicie wykazywać się inicjatywą, zaangażowaniem, wspierać nas pomysłami, a my będziemy starać się wdrażać to w życie. Przy wspólnym udziale atrakcji nie zabraknie - mówiła Maria Zembrzuska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płońsku, który będzie koordynował pracę lokalnego klubu seniora.