Aby leczyć najmniejszych

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 18.01.2019 13:48

Biskup Piotr Libera poświęcił Ośrodek Rehabilitacyjny Dzieci im. św. Jana Pawła II w Skępem.

Aby leczyć najmniejszych Inauguracja i poświęcenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci im. św. Jana Pawła II ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Biskup płocki przewodniczył Mszy św. i spotkał się z lekarzami i rehabilitantami oraz z dziećmi i ich rodzicami. - Przywracanie człowiekowi zdrowia, przywracanie człowieka życiu jest ewangelicznym znakiem królestwa Bożego, znakiem życia wiecznego i powołania człowieka w Bogu do tego życia. Tak właśnie, używając swej Boskiej mocy, czynił nasz Pan. I tak czynicie, używając ożywionej wiarą i łaską ludzkiej wiedzy, umiejętności i mądrości - mówił biskup w czasie Mszy św. Kazanie wygłosił nie w małej kaplicy, ale na hallu, bliżej małych pacjentów i ich opiekunów.

O otwarcie kaplicy zabiegała dyrektor placówki Jolanta Wiśniewska. - Powtarzała mi, że dla rehabilitowanych dzieci i ich rodziców ważne będą nie tylko sale ćwiczeń, ale również to miejsce modlitwy - dodaje ks. Roman Murawski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem.

"Jan Paweł II pozostaje wzorem do naśladowania nie tylko dla młodszego pokolenia, ale także dla nas ludzi wychowujących i opiekujących się tym pokoleniem. Jego słowa: »Nie lękajcie się!« zachęcają nas do wiary w to, że nawet w najtrudniejszych momentach naszego życia musimy być silni i wytrwać w największym nieszczęściu" - napisała do biskupa płockiego dyrektor ośrodka WIMED.

Ośrodek w rzeczywistości działa już od kilku miesięcy, przyjeżdżają do niego mali pacjenci z rodzicami, nawet z daleka. Oferowana jest im m.in. rehabilitacja integracji sensorycznej, doświadczania świata, sala kinezyterapii oraz terapii pedagogicznej i neurologopedycznej. Atrakcją jest również hipoterapia, dogoterapia i alpakoterapia.

- Życzę, aby wasz ośrodek i wasza fundacja zapisywały piękne karty historii: żarliwej, kompetentnej, świadczonej nowoczesnymi środkami, pomocy najmniejszym; historię wrażliwości na ich potrzeby; historię miłosierdzia, uważnego na wszechstronne potrzeby dziecka - od samego poczęcia, osoby ludzkiej. Nie odchodźcie od swoich ideałów, ale bądźcie cierpliwi w ich realizacji. Niech imię św. Jana Pawła Wielkiego stanie się dla was wezwaniem i pomocą - mówił do zgromadzonych bp Libera.

Liturgię poprzedziły jasełka, które przygotowali dorośli opiekunowie i rehabilitanci dla swoich małych podopiecznych. W czasie Mszy św. śpiewała schola parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem.