Papieski Stupsk

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 16.08.2018 00:15

Jedna z najstarszych parafii diecezji przyjęła relikwie św. Jana Pawła II.

Wierni na zakończenie liturgii ucałowali relikwie papieża Polaka Wierni na zakończenie liturgii ucałowali relikwie papieża Polaka
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Kilka lat temu bp Piotr Libera wprowadził do tej wspólnoty relikwie św. Wojciecha, teraz ks. prał. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego papieża Polaka, wprowadził jego relikwie do parafialnej świątyni. - Spotykajcie się ze słowem Bożym, aby w was owocowało, jak w życiu Maryi i świętych - zachęcał wiernych ks. prał. Oder w wigilię parafialnego odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP.

- Jan Paweł II był człowiekiem słowa, prorokiem i świadkiem. Od tej chwili niech jego obecność pracuje wśród was. Niech z jednej strony zawstydza, a z drugiej budzi nadzieję. Niech przekłada się na wasze pragnienie świętości i wasze relacje z bliźnimi. To święty zadany naszej codzienności, abyśmy pamiętali o naszym powszechnym powołaniu do świętości - akcentował ks. prał. Oder z Rzymu.

Ks. proboszcz Karol Kaniecki zapewniał, że odtąd relikwie św. papieża wpiszą się na stałe w pobożność i pracę duszpasterską parafii.