Przygotuj się do drogi

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 04.08.2018 22:52

Pozostało niewiele czasu do wyjścia pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Spakowana? Gotowy?

Ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik pielgrzymki zaprasza na szlak Ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik pielgrzymki zaprasza na szlak
Agnieszka Otłowska /Foto Gość

Już 700 osób zapisało się na pielgrzymkę, najwięcej do grupy srebrnej (Pułtusk, Serock i okolice) i do biało-czerwonej (Płock, Bodzanów, Bielsk i okolice) - to najnowsze dane od pielgrzymkowej informacji z sobotniego wieczoru. Oczywiście, pielgrzymów będzie więcej, zapisywać się będą jeszcze w poniedziałek rano i na trasie.

W piątek, 3 sierpnia wyruszyła już grupa miedziana z Mławy, do Płocka prowadzi ją ks. Michał Guzek, od Płocka "miedziaki" przejmie ks. Rafał Kabelis.

- Sens naszego pielgrzymowania jest zawarty w haśle: "Stworzeni do wielkości". To cel tegorocznej pielgrzymki. Naszymi pielgrzymowaniem wpisujemy się w obchody roku św. Stanisława Kostki. Chcemy przypomnieć sobie tę prawdę, że jesteśmy powołani nie do przeciętności, ale do świętości. Piękne, godne i wielkie życie jest Bożym planem dla każdego z nas. Niech pieszych i duchowych pielgrzymów inspiruje to hasło - mówi ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik pielgrzymki.

Z Płocka na szlak poprowadzi pielgrzymkę bp Piotr Libera. On również odprawi dla pielgrzymów Mszę św. w katedrze, w poniedziałek 6 sierpnia o 6.00 rano.

Na wieczornych apelach pielgrzymi będą się modlili przy relikwiach św. Stanisława Kostki i za ojczyznę, spotkają proboszcza archikolegiaty w Tumie k. Łęczycy, barda Jacka Kowalskiego i publicystkę Anitę Czupryn, autorkę książki "Cuda dzieją się po cichu. O jasnogórskich cudach i łaskach". Pątnikom będzie towarzyszyło w drodze ok. 20 księży.

Na Jasną Górę pielgrzymów wprowadzi bp Mirosław Milewski.

"Gość Płocki" kolejny raz towarzyszy pielgrzymom w drodze do Częstochowy.