Bezpieczny maluch

Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

publikacja 06.06.2018 17:35

Ponad 50 przedszkolaków wzięło udział w "dniu ze strażakiem", zorganizowanym przez Powiatową Komendę Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim.

Bezpieczny maluch Maków Mazowiecki, 6.06. Makowskie przedszkolaki zwiedzają komendę PSP w ramach "dnia ze strażakiem" Agnieszka Otłowska /Foto Gość

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 spędziły tzw. dzień ze strażakiem w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo". Akcja przygotowana została przede wszystkim z myślą o przedszkolakach oraz uczniach szkół podstawowych.

Przedszkolaki poznały pracę strażaka, odkryły zakątki komendy, zapoznały się z narzędziami, w które wyposażone są pojazdy strażackie, mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, a także podziwiać widoki z góry, dzięki strażackiemu podnośnikowi. - Zawsze zapraszamy w nasze progi dzieci i młodzież, aby rozbudzać w nich świadomość bezpieczeństwa, które jest nieodłącznym elementem naszego życia - mówi kpt. Bartosz Kołodziejski, rzecznik prasowy straży pożarnej w Makowie.

- Chodzi o kształtowanie prawidłowych zachowań i nawyków w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz w zakresie używania domowych urządzeń elektrycznych, a także utrwalenie znajomości numerów telefonów alarmowych oraz znaków ostrzegawczych i informacyjnych, promowanie bezpiecznej zabawy i wypoczynku oraz przedstawienie specyfiki pracy strażaka, pojazdów pożarniczych, umundurowania, a także sprzętu przeciwpożarowego - wymienia kpt. Kołodziejski.

Jak mówi rzecznik prasowy, taka wiedza powinna być nabywana już przez dzieci w wieku przedszkolnym. - Chcemy poprzez zabawę nauczyć je prawidłowej postawy. Pokazujemy im też, jak wygląda dzień z życia strażaka - dodaje B. Kołodziejski.

Na koniec dzieci oglądały filmy edukacyjne o strażaku Florku.