Cudze chwalicie...

Beata Żabka

publikacja 05.06.2018 23:24

"Polska Miłością wskrzeszona" to myśl przewodnia Wieczoru Kultury Chrześcijańskiej, który odbył się w parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.

Wśród specjalnych gości wieczoru był burmistrz Krzysztof Jadczak Wśród specjalnych gości wieczoru był burmistrz Krzysztof Jadczak
Archiwum Grzegorza Szalińskiego

Kultura rodzi się w nas, gdy dajemy to, co najpiękniejsze - tak można spuentować muzyczne wydarzenie w kościele św. Mikołaja w Gąbinie. Przed mieszkańcami wystąpili bowiem artyści i zespoły na co dzień związani z miastem i parafią.

I tak dziecięca schola „Promyczki”, pod kierunkiem Agnieszki Wichrowskiej, rozruszała wszystkich zebranych w kościele radośnie śpiewając i klaszcząc w uwielbieniu. Chór Miasta i Gminy Gąbin, pod kierunkiem Sławomira Gałczyńskiego oraz Chór Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gąbinie, który prowadzi Iwona Niemyjska, przeplatał śpiew recytacją poezji.

Zebranych wzruszył występ utalentowanego muzycznie rodzeństwa Zielińskich, młodzieżowego Zespołu "The Four" oraz Zespołu "Nadzieja", istniejącego w parafii nieprzerwanie już od niemal 20 lat.

Ks. proboszcz Andrzej Świderski wraz z burmistrzem Krzysztofem Jadczakiem ks. Wojciechem Kućką z płockiej kurii, wręczył wszystkim wykonawcom wieczoru "Gąbińskie Anioły". Na koniec wszyscy przeszli pod pamiątkową tablicę poświęconą św. Janowi Pawłowi II, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Tradycyjnie już Wieczór Kultury Chrześcijańskiej organizuje gąbińskie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.