Wszystko wyrasta z wiary

Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

publikacja 15.04.2018 21:21

Około 80 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania w makowskiej farze.

Wszystko wyrasta z wiary Maków Mazowiecki, 14.04.2018. Sakrament bierzmowania w parafii św. Józefa Agnieszka Otłowska /Foto Gość

W obchodzonym roku duszpasterskim, poświęconym Trzeciej Osobie Trójcy Świętej, towarzyszymy niektórym parafiom i młodzieży w czasie przyjęcia sakramentu bierzmowania. W obecności relikwii św. Stanisława Kostki młodzież z parafii św. Józefa wyznała swoją wiarę przyjmując dary Ducha św.

- Co jest przyczyną, że słabnie religijność? Niewystarczająca wiara lub brak wiary. Wszystko w życiu religijnym zależy od niej. Jaka wiara, takie życie; a jakie życie taka śmierć; a jaka śmierć taka wieczność. Wszystko w naszym chrześcijańskim życiu opiera się na wierze - mówił ks. inf. Wojciech Góralski, który przewodniczył uroczystości.

Przypomniał w kazaniu, że przeżywając najpiękniejszy okres w Kościele, okres Zmartwychwstania Pańskiego, powinniśmy się nim cieszyć, bo ma on niejako przedsmak nieba i zbawienia. - Nasza wiara opiera się na świadectwie tych, którzy widzieli Zmartwychwstałego. Cieszmy się tym faktem i pomnażajmy naszą wiarę. Jeśli będziemy mieli wiarę pełną, głęboką, rozumną, konsekwentną, to nie zabraknie nas w każdą niedzielę w kościele i nie zabraknie nam w sercu miłości, przebaczenia, tolerancji, wyrozumiałości. To wszystko wypływa z wiary, która winna być przez nas pielęgnowana - zauważył ks. infułat.

W homilii nawiązał do peregrynujących relikwii św. Stanisława Kostki, które właśnie nawiedzały parafię św. Józefa.

- Kiedy studiowałem w Rzymie, często chodziłem do kościoła św. Andrzeja i modliłem się przy relikwiach tego młodzieńca. Dziś widzę w św. Stanisławie wzór do naśladowania, nie tylko dla młodych, ale także dla starszych. Jest on niedoścignionym wzorem wiary. Wy, także droga młodzieży, poczujcie się nieco zawstydzonymi w obecności św. Kostki, w tych relikwiach. Niech ta święta wiara, którą otrzymaliście na chrzcie św., a którą dzisiaj Duch Święty pragnie podtrzymać w was, będzie waszą życiową domeną. Wyznawajcie wiarę mężnie - zachęcał młodych ks. Góralski.