Aby trafić do młodych

Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

publikacja 10.02.2018 00:54

"Uwielbienie dla Miasta" to duchowa propozycja dla Mławy.

Aby trafić do młodych

W parafii św. Stanisława BM w Mławie odbyło się trzecie spotkanie modlitewne "Uwielbienie dla Miasta". Wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Comiesięczne spotkania organizowane są głównie w piątkowe wieczory. Skierowane są głównie do młodzieży: gimnazjalistów, licealistów i studentów. - Formuła spotkań jest, póki co, bardzo prosta. Najpierw jest Msza św., po niej krótka konferencja lub spotkanie z zaproszonym gościem, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia - wyjaśnia ks. Krzysztof Drzazgowski, wikariusz św. Stanisława BM.

Tym razem gośćmi byli klerycy płockiego seminarium: Tomasz Gerek i Krzysztof Węglicki, którzy wystąpili z krótkim programem ewangelizacyjno-powołaniowym w formie koncertu muzyki hip-hop.

Jak mówią organizatorzy, koncepcja tych spotkań nie jest jeszcze domknięta, gdyż ciągle szukają sposobów i metod dotarcia do młodych z dekanatu mławskiego. - Jasny jest cel naszych spotkań. Chodzi nam głównie o doświadczenie żywego Jezusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie, który działa tu i teraz. To echo słów abp. Grzegorza Rysia, który w kazaniu do dominikańskich neoprezbiterów mówił o tym, że w wierze potrzebne jest objaśnienie, czyli słowo i doświadczenie, spotkanie z żywym Bogiem - mówi ks. Krzysztof. - Sama idea spotkań zrodziła się z potrzeby dania ludziom możliwości doświadczenia obecności Pana Boga i posmakowania Go takim, jakim jest - dodaje.

Nad oprawą muzyczną podczas trzeciego spotkania czuwał działający przy parafii zespół "Powołani". Inicjatorem nabożeństwa jest ks. Krzysztof Drzazgowski, wikariusz parafii św. Stanisława BM.