Burmistrz z zarzutami

wp /PAP

publikacja 02.02.2018 10:53

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu włodarza Pułtuska na trzy miesiące.

Burmistrz z zarzutami Pułtusk, 30.01.2018. Urząd Miejski Agnieszka Otłowska /Foto Gość

W czwartek Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła zarzuty trzem osobom: burmistrzowi Pułtuska oraz dwóm przedsiębiorcom oraz skierowała do sądu wnioski o tymczasowe areszty. Orzeczenie sądu jest nieprawomocne, podejrzani mogą się od tej decyzji odwołać.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy przetargach na kwotę ok. 4 mln zł na prace budowlane w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie (ok. 1 mln zł), gdzie wcześniej obecny burmistrz Pułtuska był dyrektorem w latach 2008-2014, i przy budowie miejskiego żłobka (ok. 3 mln zł). W tej sprawie CBA zatrzymało we wtorek osiem osób, w tym burmistrza i wiceburmistrza Pułtuska.

Podejrzani w tej sprawie są także urzędnicy miejscy i przedsiębiorcy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inne osoby, uczestnictwa w zmowie przetargowej, przedłożenia nierzetelnych dokumentów w celu uzyskania dotacji. Za takie przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.