Kolędy łączą

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 29.01.2018 23:43

Koncert dla ratowania "perły płockiego neogotyku".

Zgromadzonych w katedrze mariawickiej witał bp Maria Karol Babi Zgromadzonych w katedrze mariawickiej witał bp Maria Karol Babi
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

To był ekumeniczny i charytatywny koncert kolęd, szczególne dopełnienie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku. Koncert zorganizowano, aby "odmienić perłę neogotyku" w Płocku i rewitalizować mariawicką Świątynię Miłosierdzia i Miłości.

- Ten koncert towarzyszy uroczystościom jubileuszowym w naszej katedrze, która od 100 lat nosi szczególną nazwę "Świątynia Miłosierdzia i Miłości". Chcemy również zwrócić uwagę na artystyczną wartość tej budowli, która dziś potrzebuje pilnych i kompleksowych prac renowacyjnych - mówił na początku koncertu bp Maria Karol Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Zwrócił uwagę, że obok prowadzonych obecnie prac remontowych w pomieszczeniach klasztornych, przygotowano również projekt: "Europejskie Centrum Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Płocku - Rewitalizacja Świątyni Miłosierdzia i Miłości". W czasie koncertu zbierano również ofiary na rzecz rewitalizacji kompleksu katedralno-klasztornego.

W czasie koncertu wystąpili: Chór Młodzieżowy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, pod kierunkiem Aleksandra Słojewskiego, Agnieszka Gertner-Polak (sopran), Laura Rudzińska (skrzypce), Magdalena Hudzieczek-Cieślar (sopran), Bartłomiej Słojewski i Szymon Masłowski (organy) oraz Orkiestra Dęta Parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Lipce, pod kierunkiem Jakuba Pawlaka.