Pokłon Królowi królów

Beata Żabka

publikacja 07.01.2018 17:16

Gostyniński przemarsz w orszakowych koronach zgromadził bardzo licznie mieszkańców.

Orszakowi w Gostyninie przygrywała orkiestra Orszakowi w Gostyninie przygrywała orkiestra
Archiwum Beaty Żabki

Obok procesji Bożego Ciała ulicami miasta OTK w Gostyninie staje się najradośniejszym i najliczniejszym spotkaniem z Mesjaszem.

Orszak Trzech Króli w Gostyninie odbył się po raz czwarty i zgromadził rzesze wiernych dwóch tutejszych parafii – młodzież, dzieci, kapłanów, siostry zakonne, katechetów, osoby starsze i całe rodziny w koronach na głowach. Przy dźwiękach orkiestry i śpiewie kolęd barwny korowód wyruszył ulicami, by oddać pokłon Królowi królów.

W ulicznych jasełkach pokazanych na trasie przemarszu można było zobaczyć scenę z Herodem, poszukiwania noclegu w karczmie, w Domu Żyda i Domu Biedaka, a także bramę Nieba, u wrót której witał orszak Aniołów z Patronami - św. Marcinem, św. Jakubem i św. Stanisławem Kostką.

Końcowa stacja Orszaku - Betlejem znajdowało się przy kościele Miłosierdzia Bożego, gdzie Mędrcy odnaleźli Józefa, Maryję i nowo narodzone Dziecię, któremu oddali pokłon i złożyli dary.

Orszak zakończył się kolędą "Bóg się rodzi", podziękowaniami i błogosławieństwem, udzielonym przez proboszcza ks. Sławomira Wiśniewskiego.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

TAGI: