Weź za rękę potrzebującego

Dawid Turowiecki

publikacja 18.12.2017 10:47

W tym roku aż z Zakopanego dotarło do Płońska Betlejemskie Światełko Pokoju.

Wspólne świętowanie płońszczan na rynku miejskim Wspólne świętowanie płońszczan na rynku miejskim
Dawid Turowiecki

Światełko Pokoju przekazali podczas miejskiej wigilii przedstawiciele Komendy Hufca ZHP Płońsk. Namiot stojący w rynku bardzo szybko wypełnił się po brzegi mieszkańcami Płońska. - Niech to światełko, które wyruszyło z Betlejem do różnych zakątków świata, rozpali serca płońszczan przede wszystkim w sferze duchowej - mówił do zebranych ks. Adam Warda z parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku.

Na tegoroczną wigilię przybyli emeryci, samotni, bezdomni oraz rodzice z dziećmi. Do modlitwy oraz do wspólnego kolędowania zapraszał zebranych m.in. ks. kan. Edmund Makowski. – Spotkałem ostatnio mężczyznę, który zbierał na wózku kawałki drzewa na opał. Zapytałem go, czy był na obiedzie fundowanym podczas zimowego okresu. Powiedział, że się wstydzi. Wziąłem go pod rękę i razem poszliśmy do miejsca, gdzie wydawane były posiłki. Oczywiście ważny przed świętami jest czas na modlitwę i spowiedź, ale bardzo się cieszę, że jest możliwość właśnie takiego spotkania. Wspólnej wigilii, gdzie możemy zjeść razem posiłek i porozmawiać – powiedział duchowny.

W tym roku świąteczne potrawy podawali mieszkańcom Płońska burmistrz Andrzej Pietrasik, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej UM Grażyna Pietrzak oraz kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Zembrzuska. W jadłospisie nie zabrakło tradycyjnych dań wigilijnych, a czas przy wspólnym posiłku umilali wokalnie uczniowie Szkoły Muzyki i Tańca "Nutka".