TAK w każdym kryzysie

Agnieszka Małecka

|

Gość Płocki 49/2017

publikacja 07.12.2017 00:00

– Święta Rodzina jest dla nas wzorem, bo pomimo ogromnych trudności i problemów zawsze pytała o wolę Bożą – mówił biblista z Indii, który głosił katechezy w Płocku.

To już kolejna wizyta znanego charyzmatyka w diecezji płockiej. To już kolejna wizyta znanego charyzmatyka w diecezji płockiej.
Agnieszka Małecka /Foto Gość

Ponad 120 osób z diecezji płockiej uczestniczyło w rekolekcjach w MCEW „Studnia”, które poprowadził o. Jose Maniparambil, doktor nauk biblijnych w Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore.

Tematem przewodnim były słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, które są także hasłem nowego roku duszpasterskiego. Ojciec Jose mówił m.in. o życiu wiarą w Chrystusa w środowisku wyznawców innych religii, często nieprzychylnych chrześcijanom, i o trudnościach, jakich doświadczała sama Święta Rodzina. – Często mówimy, że Święta Rodzina jest dla nas wzorem. W jakim sensie? Przecież Józef zerwał zaręczyny i chciał oddalić w tajemnicy Maryję. Dziecko było zagrożone śmiercią, bo król chciał je zgładzić, dlatego musieli uciekać. Święta Rodzina nie jest wzorem, bo nie miała żadnych problemów, ale właśnie dlatego, że napotkała problemy, z jakimi tylko może się zmagać rodzina. Ale w tym wielkim kryzysie zawsze pytała, jaka jest wola Boża i poddawała się jej – wyjaśniał charyzmatyczny kaznodzieja z Indii. Ojciec Jose, niezwykle pogodny i łatwo nawiązujący kontakt, wygłosił 5 konferencji, wyjaśniając Pismo Święte obrazowo i sugestywnie. – Ojciec ma wiedzę i wielki dar wnioskowania. Z zachwytem słucham, jak łączy Stary Testament z Ewangelią – mówi Andrzej Głuchowski, koordynator rekolekcji.