Cenna cisza dla oazy

Marek Szyperski

publikacja 11.09.2017 22:26

Czas świadectw i posłania w Ruchu Światło-Życie w diecezji płockiej.

Cenna cisza dla oazy Płock, 9.09.2017. Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Cisza była motywem przewodnim homilii bp. Mirosława Milewskiego podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

- Oaza to miejsce ciszy. Stańcie się przyjaciółmi ciszy – zachęcił ks. biskup. Za św. Janem od Krzyża mówił, że "pierwszym językiem Boga jest cisza" i zachęcał uczestników, by postarali się tę ciszę docenić, kładąc szczególny nacisk na oazowy Namiot Spotkania. - Może za bardzo przyzwyczailiście się do tego, że zawsze trzeba kogoś słuchać? Może zapomnieliście, jak brzmi cisza? Może hałas silników samochodów przysłonił wam piękno ciszy? – pytał.

Ważnym punktem spotkania były zmiany "na szczytach" płockiego Domowego Kościoła, gdzie obowiązuje trzyletnia kadencyjność w posługiwaniu pary diecezjalnej i par rejonowych. Dotychczasową parę diecezjalną Irenę i Andrzeja Dołęgów z Przasnysza zastąpili Iwona i Marian Moroz z rejonu pułtuskiego (parafia Zegrze). Zmieniły się też pary w rejonach ciechanowskim i pułtuskim.

Nominacje na dwuletnią kadencję otrzymali członkowie Diecezjalnej Diakonii Jedności. Jej przewodniczącym został ponownie ks. Krzysztof Ruciński – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Powakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła odbył się w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym "Studnia" w Płocku oraz w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.