Po albertyńsku w Płońsku

Dawid Turowiecki

publikacja 24.07.2017 00:06

Parafie miasta wespół z lokalnymi stowarzyszeniami i wolontariuszami wyszły z inicjatywą organizacji cyklicznych spotkań modlitewno-integracyjnych dla osób potrzebujących, starszych i niepełnosprawnych.

To było potrzebne i oczekiwane spotkanie w Płońsku To było potrzebne i oczekiwane spotkanie w Płońsku
Dawid Turowiecki

Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się w ogrodzie przy parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. - Na ostatniej parafialnej radzie duszpasterskiej jeden z szafarzy, który chodzi do obłożnie chorych z Komunią św., zasygnalizował potrzebę wyjścia do osób zdanych na przebywanie w czterech ścianach. Niektórzy z nich od wielu lat nie wychodzili na zewnątrz. Od razu podjęliśmy ten pomysł i szybko znaleźliśmy spore grono zwolenników tej inicjatywy, z którymi owocnie współpracujemy – mówi ks. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii pw. św. M. Kolbego.

W przedsięwzięcie zaangażowało się Stowarzyszenie "Idziemy na spacer", Centrum Zdrowia "Szansa", Moto Płońsk, Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, Jednostka Strzelec, strażacy, zespół parafialny Caritas oraz jak zwykle pomocni wolontariusze. - Patronem naszych cyklicznych spotkań jest św. Brat Albert, który pochylał się nad losem potrzebujących. Mam nadzieję, że uczestnicy będą miło wspominać nasze plenerowe spotkanie, oczekując już na następne – dodaje proboszcz Sajewski.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. Po nabożeństwie na gości czekał słodki poczęstunek i występ zespołu "Wiecznie Młodzi".