Jedź bezpiecznie do Maryi

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 28.05.2017 00:20

Na błoniach ciechanowskiego zamku spotkali się i wspólnie modlili motocykliści.

Jedź bezpiecznie do Maryi Ciechanów, 27.05.2017. Otwarcie sezonu motocyklowego na błoniach zamkowych. ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Taka Msza św. to z pewnością znak naszych czasów: ołtarz ustawiony na dwóch motorach, na placu rozstawione motory, a przy nich, trochę dziwnie ubrani, jak na Mszę, starsi i młodsi, mężczyźni i kobiety...

Po raz 13. w Ciechanowie odbył się wielki zlot motocyklistów i rozpoczęcie ich sezonu - z modlitwą i błogosławieństwem.

- Módlmy się, byśmy w naszej pasji do motorów pamiętali, że mamy tylko jedno życie, i abyśmy byli roztropni - zachęcał ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów.

W kazaniu przywołał świadectwa wiary Jana Budziaszka, Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Hołowczyca, Kamila Stocha, Tomasza Adamka i braci Golców. - A ty, co byś powiedział o działaniu Boga w twoim życiu? Czy nie byłeś świadkiem cudów, gdy On ciebie cudownie ratował w twej życiowej drodze? - pytał kaznodzieja.

Zachęcał, aby w motocyklowych wędrówkach po Polsce i świecie, obierać za cel również sanktuaria maryjne, bo jak powiedział: "kto pojechał do Maryi, nigdy nie wrócił uboższy".

- Proś Boga o zdolność pokonania w sobie zbyt szybkiej i niebezpiecznej jazdy. Pamiętaj, co jest celem twego życia: nie motocykl, a spotkanie z Bogiem - akcentował ks. Skoczylas który przewodniczył Eucharystii.

- Dobry motocyklista to ten, który zna wartość swojego życia. Duchu Święty prosimy o roztropność. Dobry motocyklista to ten, który jest życzliwy i serdeczny na drodze. Duchu Święty prosimy Cię o uprzejmość. Dobry motocyklista to ten, który uczy się na doświadczeniach. Duchu Święty prosimy Cię o dar wieczności dla naszych braci. Dobry motocyklista to ten, który jest pokorny. Duchu Święty prosimy Cię o skromność. Dobry motocyklista to ten, który szanuje innych motocyklistów. Duchu Święty prosimy Cię o pokój i dobroć. Dobry motocyklista to ten, kto trwa we wspólnocie. Duchu Święty prosimy Cię o wiarę” - modlono się w czasie Mszy św., a liturgię zakończył obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich motocykli, którego dokonał ks. Zbigniew Adamkowski, proboszcz parafii farnej w Ciechanowie.

Uczestnicy otwartego spotkania motocyklowego, po zakończonej Mszy św., wzięli udział w paradzie ulicami miasta.

Organizatorzy przygotowali dla nich m.in. koncerty zespołów, konkursy, wystawę klasycznych motocykli, a także akcję rejestracji dawców szpiku, którą przeprowadzili studenci PWSZ w Ciechanowie.

Organizatorem wydarzenia był Klub Motocyklowy Wolny Wydech w Ciechanowie, przy współudziale Urzędu Miasta Ciechanów i diecezjalnego duszpasterza motocyklistów. Wydarzeniu patronował prezydent miasta Ciechanowa.