Radosna wiara

am

|

Gość Płocki 21/2017

publikacja 25.05.2017 00:00

Grupa tancerzy lednickich z parafii Trójcy Świętej w Rypinie porwała do tańca małych i dużych po niedzielnej Mszy św. dla dzieci.

▲	Rypiński zespół animował taniec podczas ŚDM w Krakowie;  na Lednicę też pojedzie z odpowiedzialnymi zadaniami. ▲ Rypiński zespół animował taniec podczas ŚDM w Krakowie; na Lednicę też pojedzie z odpowiedzialnymi zadaniami.
Agnieszka Małecka /Foto Gość

Na warsztatach lednickich 6 lat temu powstał pomysł, by uczcić rocznicę urodzin Jana Pawła II, robiąc fishmoby.

W ten sposób przypominamy naszego papieża młodszym pokoleniom, a zarazem chcemy zaprosić ich na Lednicę i pokazać, że jest takie miejsce, gdzie Kościół nie jest taki smutny i skostniały, ale radosny – mówi s. Krzysztofa, pasterka, opiekująca się rypińską grupą, która kolejny raz włączyła się w akcję „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”. – Chcemy pokazać, że chrześcijanin to człowiek, który jest radosny – zapewniają tancerze, odliczający już dni do spotkania w Lednicy. Na kilkunastominutowy fishmob złożyły się taniec lednicki i śpiew, do których zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy Mszy św. – Nasz taniec jest modlitwą, to nie są puste gesty. On naprawdę zmienia ludzi. Każdy może do nas dołączyć – przekonuje s. Krzysztofa.