Pasja, która nie przysłania Boga

Wojciech Ostrowski

publikacja 08.05.2017 21:37

Już po raz szósty Mszą św. w parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu nowy sezon na drogach rozpoczęli motocykliści.

Ks. Jarosław Borek poświęcił motocykle i quady, które spod świątyni, po paradzie ulicami Przasnysza udały się na okolicznościową imprezę integracyjną Ks. Jarosław Borek poświęcił motocykle i quady, które spod świątyni, po paradzie ulicami Przasnysza udały się na okolicznościową imprezę integracyjną
Wojciech Ostrowski

Do miasta nad Węgierką przybyło ich, jak szacują organizatorzy, około 600 motocyklistów na 450 maszynach. Przyjechali głównie z północnego Mazowsza, a także z Warszawy, Olsztyna, Szczytna, Bydgoszczy, Białegostoku i Gdańska. Eucharystia w ich intencji była, jak przypomniał ks. Jarosław Borek, wikariusz najmłodszej przasnyskiej parafii, najważniejszym wydarzeniem VI Otwarcie Sezonu Motocyklowego.

- Tak jak na rozpoczęcie prac w polu rolnik wychodzi i święci pole i sprzęt, tak i my gromadzimy się na tej Mszy św., aby z Chrystusem rozpocząć ten nowy sezon motocyklowy, prosząc dobrego Boga, abyśmy zawsze mogli bezpiecznie podróżować i docierać do celu naszych podróży – wyjaśnił ks. Roman Kulasik, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Sypniewie, w diecezji łomżyńskiej, a także motocyklista, który przewodniczył Mszy św.

- Motocykliści nie tylko mkną po drogach, ale włączają się także w różne akcje charytatywne: wspierają domy dziecka, oddają krew, zapisują się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, pomagają kolegom poszkodowanym w wypadkach – wyliczał w homilii ks. Jarosław Borek. - Motocykliści to wielka rodzina. Wyrazem więzi na drodze jest gest wyciągniętej ręki w celu pozdrowienia. Kochacie motocykle i wszystko co jest z nimi związane, a piękne w tym wszystkim jest to, że nie zapominacie o Bogu. Dla chrześcijan największą wartością jest Bóg. Waszą pasją są motocykle. Ta pasja nie przysłania wam Boga.

Ks. Jarosław zachęcił uczestników Eucharystii do podziękowania Bogu za dar życia i Jego opiekę podczas podróży oraz do modlitwy za zmarłych kolegów. Jej uczestnicy ustawili przed ołtarzem kaski prosząc w ten sposób o łaski i Boże błogosławieństwo dla siebie i swoich rodzin, co wraz z ich charakterystycznymi motocyklowymi strojami złożyło się na stworzenie niecodziennej atmosfery podczas Mszy św. Wielu motocyklistów skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęło Komunię św.

Po Mszy św. ks. Jarosław poświęcił motocykle i quady, które spod świątyni, po paradzie ulicami Przasnysza udały się na okolicznościową imprezę integracyjną z licznymi atrakcjami. Organizatorem VI Otwarcia Sezonu Motocyklowego był przasnyski Auto Moto Klub "Rzemieślnik".

- Msza św. to tradycyjny punkt programu naszego otwarcia sezonu – mówi Rafał Lidzki, prezes zarządu klubu. – Przyjeżdżamy co roku do parafii Chrystusa Zbawiciela, aby się pomodlić i poświęcić nasze pojazdy. Chodzi nam o to, aby szczęśliwie zacząć i zakończyć kolejny sezon motocyklowy. Wiemy też, że tradycyjnie możemy liczyć na przychylność ze strony ks. proboszcza Romualda Ciesielskiego.