Obraz nam dany

am wp

publikacja 22.02.2017 15:26

Modlitwa w godzinie miłosierdzia przyciągnęła do sanktuarium na Starym Rynku rzesze pielgrzymów.

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia przy obrazie Jezusa Miłosiernego, otoczonego wezwaniami: "Jezu, ufam Tobie" w kilkunastu językach Siostry Matki Bożej Miłosierdzia przy obrazie Jezusa Miłosiernego, otoczonego wezwaniami: "Jezu, ufam Tobie" w kilkunastu językach
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

- Ta godzina jest duchowym stanięciem na Kalwarii i uwielbieniem Bożego Miłosierdzia - usłyszeli zgromadzeni na modlitwie w sanktuarium na Starym Rynku o godz. 15.

- Panie, najpełniej przemówiłeś do nas w swej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Ta prawda jaśnieje szczególnie w Twym krzyżu i w tym obrazie. Przez te znaki spływają na nas łaski. Daj nam odbijać Twoją miłosierną miłość w naszym życiu. W tym dniu został przecież objawiony światu Twój miłosierny wizerunek - wybrzmiało w czasie rozważania przed Koronką do Bożego Miłosierdzia, które poprowadziły siostry Matki Bożej Miłosierdzia.

- Ten obraz jest naczyniem i kanałem Bożych łask dla świata. Dziś dziękujemy za ten niezmierzony znak miłości Bożej - modliły się siostry.

Niewielka kaplica nie pomieściła wszystkich zgromadzonych na modlitwie w godzinie miłosierdzia. I tak było przez cały dzień: w czasie Mszy św. o 6.30, 10.00, 12.00 i 15.30.

Sanktuarium pozostaje otwarte do godz. 21. Wierni modlą się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i obrazem Jezusa Miłosiernego oraz relikwiami św. s. Faustyny.

O godz. 18 główne uroczystości rozpoczną się w katedrze płockiej, pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego, biskupa pomocniczego diecezji płockiej.