Nie żyją dwie siostry służki

wp /gk24.pl

publikacja 19.02.2017 23:38

W tragicznym wypadku zginęły s. Edyta Figura ze Skępego i s. Teresa Żbikowska z Żuromina.

Do tragicznego wypadku, w którym zginęły siostry służki, doszło w okolicach Manowa w Zachodniopomorskiem Do tragicznego wypadku, w którym zginęły siostry służki, doszło w okolicach Manowa w Zachodniopomorskiem
Roman Koszowski /Foto Gość

Obie siostry były przełożonymi wspólnot sióstr służek NMP Niepokalanej i katechetkami. Siostra Edyta pochodziła z Radomia, a siostra Teresa z podpłockiej parafii Blichowo.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 19 lutego tuż po godz. 15, na DK 11 w okolicach Manowa, w powiecie koszalińskim (woj. zachodniopomorskie).

Z bardzo wstępnych ustaleń policji wynika, że w niedzielne popołudnie w kierunku Koszalina jechały fiat punto, w którym podróżowały siostry, i volkswagen. Mężczyzna kierujący tym drugim pojazdem zaczął wyprzedzać fiata. – Kiedy zjechał na przeciwległy pas ruchu, zauważył nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Zdecydował się wrócić na swój pas, jednak podczas manewru zahaczył o jadącego przed nim fiata. I wtedy samochód ten uderzył bokiem w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. W wyniku tego zdarzenia, dwie osoby poniosły śmierć na miejscu – powiedziała Beata Gałka, rzeczniczka koszalińskiej komendy.

Siostry służki proszą o modlitwę w intencji zmarłych s. Edyty i s. Teresy.