Tym, którzy już grają dla Pana

Wojciech Ostrowski

publikacja 06.11.2016 23:23

"Oprócz błękitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba" - zaśpiewała razem z wokalistą publiczność Muzycznych Zaduszek w Przasnyszu.

Młodzi artyści przypomnieli utwory wybitnych muzyków, których już nie ma Młodzi artyści przypomnieli utwory wybitnych muzyków, których już nie ma
Wojciech Ostrowski

Odbywający się po raz kolejny w Miejskim Domu Kultury listopadowy koncert był muzycznym hołdem dla artystów, którzy odeszli do wieczności. Utwory z repertuaru m.in. Johna Lennona, Jimiego Hendrixa, Jima Morrisona, Elvisa Presleya, Łucji Prus, Ireny Jarockiej, Krzysztofa Klenczona i Grzegorza Ciechowskiego zagrali i zaśpiewali młodzi muzycy m.in. z Makowa Mazowieckiego, Pułtuska, Różana, Krasnosielca i Krasnego.

Zachęcona przez Kacpra Nowickiego z zespołu Carol Markovsky młoda w większości publiczność razem z nim zaśpiewała dobrze znane słowa popularnego po dziś dzień przeboju Marka Jackowskiego: "Oprócz błękitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba".

- Mamy nadzieję, że muzycy, których dziś wspominamy, grają teraz w niebie dla Pana Boga - mówił, dziękując wykonawcom, dyrektor Domu Kultury Krzysztof Gadomski. - Jeśli ich piosenki będą dalej śpiewać młodzi ludzie tacy jak wy, to pamięć o nich będzie dalej trwała.