Sercanka w aureoli i gimnazjaliści

Marek Szyperski

publikacja 14.10.2016 23:13

Do kościoła parafialnego w Malużynie wprowadzono relikwie bł. Klary Ludwiki Szczęsnej.

W czasie liturgii relikwie bł. Kary Ludwiki Szczęsnej ustawiono przed ołtarzem W czasie liturgii relikwie bł. Kary Ludwiki Szczęsnej ustawiono przed ołtarzem
Marek Szyperski

- Cieszymy się, bo ten dar dla Kościoła, dla diecezji, staje się w szczególny sposób znakiem dla naszej wspólnoty parafialnej w Malużynie. Wierzymy, że ta błogosławiona będzie w szczególny sposób pomagać nam w drodze do zbawienia – powiedział w czasie uroczystości wprowadzenia relikwii ks. proboszcz Krzysztof Kozłowski.

W czasie uroczystości odczytano specjalny list przełożonej Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego przekazujący malużyńskiej parafii relikwie założycielki sercanek: "Jako pierwsza sercanka pozostaje ona dla nas wzorem wierności Bogu, swojemu powołaniu oraz posłuszeństwa Kościołowi" – napisała przełożona generalna s. Agnieszka Kijowska.

Relikwie uroczyście przekazał biskup płocki Piotr Libera. W parafii powstała też grupa bł. Klary, która będzie pomagać ludziom potrzebującym i samotnym. To bardzo ważna inicjatywa. - Nawet, gdy inni będą kłaniać się fałszywym bożkom, wy pamiętajcie, że wybraliście Jezusa – mówił w kazaniu bp Libera. - Wzorem takiej wierności jest bł. Klara Szczęsna. To była prosta, wiejska dziewczyna. Pomimo różnych propozycji, jakie niosło życie i ludzie nie zmieniła życiowych priorytetów i swojej hierarchii wartości. To nauczyło ją samodzielności i odpowiedzialności oraz pozwoliło podjąć dojrzałą decyzję wyboru drogi życiowej. Wszystko, czym była, co posiadała, co mogła wykonać, oddawała Sercu Pana Jezusa. Z Bogiem przebywała przez swą niezachwianą wiarę i niepodzielną miłość. Kochana młodzieży, proście Jezusa o taką mocną wiarę i miłość - mówił w kazaniu ks. biskup.

Przy parafii, wraz ze sprowadzeniem relikwii powstało stowarzyszenie młodzieżowe bł. Klary, które w tej chwili skupia 18 gimnazjalistów. - Ponieważ parafia się starzeje to bardzo dobry pomysł, by młodzi wolontariusze docierali z pomocą i wsparciem do osób starszych i samotnych – powiedział nam proboszcz ks. Krzysztof Kozłowski. - Będziemy teraz przydzielać im konkretne zadania. W parafii powstało również koło różańcowe pod patronatem bł. Klary Szczęsnej.

Przypomnijmy, że w kościele parafialnym w Malużynie znajdują się już relikwie patrona parafii - św. Wojciecha, biskupa i męczennika.