Porwani przez dźwięki

Agnieszka Otłowska

publikacja 24.07.2016 19:40

Zespół Sound’N’Grace był gwiazdą centralnego spotkania pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w diecezji płockiej.

Porwani przez dźwięki Płock, 23.07.2016 Święto młodych w diecezji płockiej z okazji ŚDM Agnieszka Otłowska /Foto Gość

Zespół Sound'N'Grace śpiewa muzykę gospel i ma już na swoim koncie kilka przebojów, takich jak: "Dach", "Sens" czy "Możesz wszystko". Podczas sobotniego wieczoru w Płocku zespół wyszedł na scenę punktualnie o 20.00 powitany przez młodzież gromkimi brawami i entuzjastycznymi okrzykami. Za to muzycy powitali publiczność utworem "Możesz wszystko". Niezwykle rytmiczne utwory natychmiast porwały do tańca międzynarodowych pielgrzymów.

- Pamiętajcie, że cokolwiek was w życiu nie spotyka, to wszystko ma sens - mówił do młodych Kamil Mokrzycki, jeden z wokalistów zespołu. Artysta prosił młodych ludzi, aby wyjeżdżając do Krakowa, zabrali ze sobą również intencje całego zespołu.

Gra świateł i atmosfera koncertu szybko udzieliły się wszystkim, porywając do poruszania się w rytm muzyki. Młodzi, żywo reagujący na znajome przeboje, wyśpiewywali z artystami ulubione fragmenty, wręcz zagłuszając muzyka swoim śpiewem.

- To było dla mnie niesamowite uczucie - przyznaje po koncercie Alexandra z Irlandii. - Ten zespół pozwolił nam bawić się nie tylko z pielgrzymami, ale również z mieszkańcami, którzy przybyli na koncert. Widzę, że polska młodzież potrafi się bawić, śpiewać i entuzjastycznie przeżywać takie spotkania. Bardzo mi się to podobało, kiedy mogliśmy wszyscy razem skakać i tańczyć - dodaje.