Bo ludzie wam ufają

Edyta Gąsiorowska

publikacja 12.07.2016 09:46

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w sierpeckiej farze, której przewodniczył ks. kapelan Andrzej Zakrzewski. Kazanie wygłosił ks. Dawid Witkowski – wikariusz miejscowej parafii.

Uroczystości strażackie przed remizą OSP Piastowo Uroczystości strażackie przed remizą OSP Piastowo
Edyta Gąsiorowska

- Wasza służba to nie tylko piękny mundur, wypinanie piersi do odznaczeń, ale to zaufanie, którym was darzą inni, licząc na waszą pomoc. Pamiętajcie o tym zawsze, gdy ten mundur zakładacie. Niech ta dzisiejsza uroczystość, pobudź was do jeszcze bardziej intensywnej pracy nad sobą, nad swoją postawą i moralnością, byście w sposób odpowiedzialny kształtowali młode pokolenie strażaków, które wychowane w duchu troski o dobro wspólne, godnie przejmą po was sztafetę życia- mówił w kazaniu ks. Dawid Witkowski.

Po zakończonej Mszy św. obchody jubileuszowe przeniosły się przed strażnicę w Piastowie. Tutaj ks. kapelan Andrzej Zakrzewski poświęcił gruntownie odbudowaną i zmodyfikowaną remizę, natomiast ks. Dawid Witkowski dokonał poświęcenia samochodu, który w tym dniu otrzymała OSP Piastowo.

Ważnym wydarzeniem było wręczanie zasłużonym strażakom medali i odznaczeń. Podniosłą chwilą była również dekoracja sztandaru miejscowej jednostki brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Gośćmi honorowymi obchodów 65-lecia OSP Piastowo byli przedstawicie władz samorządowych na czele z wójtem gminy Sierpc i wicestarostą sierpeckim oraz władze strażackie reprezentowane przez dh. Jana Sugajskiego – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Sierpcu oraz brygadiera Pawła Sekulskiego z Komendy PSP w Sierpcu

Uroczystość uświetniła orkiestra OSP Goleszyn pod batutą dh. Edwarda Wielgódzkiego.