Charyzmatycy u źródła

Dawid Turowiecki

publikacja 25.04.2016 01:10

Kościół pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Płońsku zgromadził członków grup charyzmatycznych z całej diecezji płockiej.

Uczestnicy Mszy św. wraz z bp. Piotrem Liberą odnowili przyrzeczenia chrzcielne Uczestnicy Mszy św. wraz z bp. Piotrem Liberą odnowili przyrzeczenia chrzcielne
Dawid Turowiecki

Podczas spotkania nawiązywano do jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski, zwłaszcza w głoszonych przed Mszą św. katechezach. Ks. kan. Zbigniew Sajewski w czasie spotkania przypomniał, że dobrodziejstwem chrztu Polski są również liczne grupy duszpasterskie i modlitewne, a wśród nich Odnowa w Duchu Świętym, która tylko w Płońsku istnieje od 30 lat.

Mszy św. w intencji ruchu charyzmatycznego przewodniczył bp Piotr Libera. W swej homilii wyrażał zadowolenie, iż spotkanie odnowy odbywa się w Płońsku, mieście, którego historia sięga początków polskiej państwowości.

- Patrząc wstecz widzimy, że światło chrześcijańskiej wiary rozprzestrzeniało się jak gdyby dwupłaszczyznowo: z jednej strony dzięki mądrym decyzjom władców, z drugiej dzięki ludziom takim, jak św. Wojciech, którzy pokazywali swoim życiem, że warto wierzyć i iść za Chrystusem – mówił biskup płocki. - Droga dawania świadectwa wiary aż po męczeństwo, nie skończyła się wraz ze świętym Wojciechem. Nie skończyła się także 100, 200 czy nawet 1000 lat później. Nie! Tą drogą także dzisiaj idą tysiące a może nawet miliony naszych braci i sióstr w wierze. Ci wszyscy, którzy z powodu wiary w Chrystusa w różnych miejscach świata ciągle doznają upokorzeń, dyskryminacji, prześladowań, a niejednokrotnie narażeni są nawet na śmierć. Nie wolno nam o nich zapominać! - kontynuował, wskazując, abyśmy na miarę naszych możliwości mieli odwagę dawać świadectwo wiary w szkołach, zakładach pracy, sklepach, szpitalach i  ulicach. - Trwajmy zatem – zgodnie z obranym hasłem "U źródła..." - w jednym Duchu i w wyznawaniu jednej wiary, bo przecież łączy nas wszystkich jeden Chrystus Pan, który za nas umarł i dla nas zmartwychwstał.

Podczas Eucharystii członkowie Odnowy w Duchu Świętym odnowili przyrzeczenia chrzcielne stąd na ich ubraniach pojawiły się wycięte serca z imieniem i dokładną datą chrztu każdej z osób.