Rekolekcje na pięciolinii

Wojciech Ostrowski

publikacja 18.03.2016 11:09

- Prawdziwa miłość, to nie tylko wielkie emocje i filmowe fajerwerki, to również codzienność, wstawanie o 6.00 i praca wykonywana z miłości do rodziny - przekonywał przasnyskich gimnazjalistów zespół "Moja Rodzina".

Aldona Wiśniewska w rozmowie z gimnazjalistami w czasie jednego z rekolekcyjnych spotkań Aldona Wiśniewska w rozmowie z gimnazjalistami w czasie jednego z rekolekcyjnych spotkań
Archiwum Fundacji Scalam w Przasnyszu

Znany rodzinny zespół muzyki chrześcijańskiej gościł w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Przasnyszu, gdzie podczas rekolekcji wielkopostnych poprowadził program ewangelizacyjny "Wiara, nadzieja i miłość. Budujmy na skale", składający się z koncertu piosenek oraz świadectw wykonawców. Muzycy z Glinojecka zapewniali, że budowanie w rodzinie to najwspanialsza inwestycja. Opowiedzieli o swoim wieloletnim tworzeniu domu pełnego miłości i przyjaźni. W centrum tej budowy wybrzmiewa modlitwa uwielbienia i wdzięczności dla Pana Boga, który daje pokój serca i miłość - fundament każdej rodziny.

O swoim przeżywaniu miłości w małżeństwie i rodzinie mówili Aldona i Artur Wiśniewscy oraz ich córka Antonina z mężem Tomaszem Wendą. Nie każdy wie, że Aldona i Artur znali się już w szkole podstawowej. Później ich rodziny mieszkały oddalone kilkaset kilometrów od siebie. Przyszli małżonkowie utrzymywali ze sobą kontakt, by po latach połączyć swe losy na ślubnym kobiercu, do czego, jak opowiadała Aldona, przyczyniła się jej wytrwała modlitwa.

Antonina opowiedziała o swoich młodzieńczych planach, trudnościach z ich realizacją oraz o wielkiej pomocy rodziców w trudnym momencie życia.

Szczególny charakter miało świadectwo jej męża Tomasza, ucznia przasnyskiego gimnazjum, w którym odbywało się spotkanie. Dawny gimnazjalista ciepło wspominał swoją szkołę i nauczycieli, a zwłaszcza wychowawczynię.

Zespół zaproponował młodzieży, którą podzielono na grupy, ciekawe ćwiczenie polegające na budowaniu domków z kart na czas. Stało się ono punktem wyjścia do rozmowy o tym, z czego powinien być zbudowany solidny dom. W wypowiedziach młodych ludzi najczęściej powtarzały się słowa: cierpliwość, upór i miłość.

Nie zabrakło, oczywiście, piosenek w wykonaniu "Mojej Rodziny". Kilkakrotnie rozlegały się słowa : "Zbudujmy dom oparty na skale /Zbudujmy dom, jak nas uczył Jezus Chrystus /Dom oparty na skale /Dom wiary, nadziei miłości". Było to wspaniałe muzyczne dopełnienie świadectw członków rodzinnego zespołu.

Na zakończenie w przasnyskim gimnazjum zabrzmiał hymn Światowych Dni Młodzieży 2016: "Błogosławieni miłosierni”. Program rekolekcyjny zespołu "Moja Rodzina" odbył się dzięki wsparciu Fundacji SCALAM - Prostujemy drogi życia.