W banku dobrych pomysłów

red

publikacja 26.02.2016 15:17

Przez trzy dni w Płocku obradują członkowie Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży składają swe przyrzeczenia Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży składają swe przyrzeczenia
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W tym roku zarządy KSM wszystkich diecezji w Polsce spotkają się w Płocku, aby obradować nad funkcjonowaniem stowarzyszenia, oraz by wybrać nowe władze centralne KSM. Sesja rozpocznie się w piątkowy wieczór, a zakończy w niedzielne popołudnie. Będzie dotyczyła m.in. planowania akcji wakacyjnych: Wakacji z Wartościami, spływów kajakowych, Rajdu dla Życia itp. oraz planów stowarzyszenia na kolejny rok działania. Młodzież będzie dyskutować o możliwościach rozwoju członków KSM w ramach szkoleń, m.in. Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa, a także ogólnopolskich inicjatyw religijnych, patriotycznych i sportowych.

KSM przygotowuje się również do Kongresu Młodzieży Polonijnej, który zostanie zorganizowany w Warszawie od 17 do 20 lipca. Omówione zostaną "Debaty Walentynkowe", które prowadzone są przez KSM w różnych miejscach kraju, m.in. w Rzeszowie, Katowicach, Lubaczowie, Zielonej Górze, Poznaniu, diecezji łomżyńskiej i sandomierskiej itp. i dotyczą tematów związanych z czystością przedmałżeńską, mieszkaniem ze sobą przed ślubem. Podsumowana zostanie Ogólnopolska Spartakiada KSM, będą również przygotowania i udział KSM w organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W obradach Stowarzyszenia weźmie udział 130 delegatów Zarządów Diecezjalnych KSM z 29 diecezji, w tym diecezjalni księża asystenci. Gośćmi sesji będą ks. bp Henryk Tomasik - delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz ks. Paweł Rytel-Andrianik – rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.

Oprócz obrad w programie znajdą się wspólne nabożeństwa i Eucharystie. Uczestnicy sesji odwiedzą także sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Gospodarzy reprezentować będą głównie członkowie zarządu diecezjalnego oraz komisji rewizyjnej z prezes Małgorzatą Roman i asystentem ks. Grzegorzem Szlomem.

Ogólnopolska sesja zarządów diecezjalnych odbywa się w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym "Studnia". Będzie połączona ze spotkaniem Krajowej Rady KSM. Gospodarzem tegorocznej sesji, organizowanej przez Prezydium Krajowej Rady KSM oraz Generalnego Księdza Asystenta, jest KSM Diecezji Płockiej.

TAGI: