Stań w miejscu objawień

ks. Włodzimierz Piętka

publikacja 21.02.2016 21:31

Przejście przez Bramę Miłosierdzia i możliwość uzyskania odpustu zupełnego, Eucharystie, adoracja eucharystyczna oraz wystawa w podziemiach nowo budowanego sanktuarium czekają na pielgrzymów przybywających w tych dniach do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

S. Aleksandra zaprasza do odwiedzenia i modlitwy w miejscu pierwszych objawień w Płocku S. Aleksandra zaprasza do odwiedzenia i modlitwy w miejscu pierwszych objawień w Płocku
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Z okazji 85. rocznicy pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku nawiedzający to miejsce będą mogli wejść do podziemi budowanej świątyni. Tam wokół zrekonstruowanego pieca z czasów św. s. Faustyny została przygotowana instalacja artystyczna: "Miłość Boża kwiatem – a miłosierdzie owocem. 85. rocznica objawień Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku”. Motywem głównym wystawy jest Litania do Miłosierdzia Bożego według s. Faustyny. Wystawa jest dostępna dla odwiedzających sanktuarium do 23 lutego.

Od ubiegłego roku trwają prace nad rozbudową tego miejsca. - Powstanie świątynia, przy niej muzeum św. s. Faustyny, dom pielgrzyma, a w miejscu, gdzie znajdowała się cela, zostanie wzniesiona wieża Miłosierdzia. Tam będzie znajdowała się kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu - wyjaśnia s. Mirosława Ratter, przełożona płockiego domu sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Miejsce rozbudowy sanktuarium to przestrzeń, na której znajdowała się niezachowana do naszych czasów oficyna, w której była cela s. Faustyny, to piekarnia, w której święta pracowała, wreszcie zakonny ogródek, jak na zdjęciu. Na to miejsce po raz pierwszy 22 lutego będą mogli ponownie wejść pielgrzymi nawiedzający sanktuarium. Będą mogli się również przekonać o postępie prac nad rozbudową, które są cały czas prowadzone dzięki łagodnej tegorocznej zimie.

Przypomnijmy, że rozbudowa sanktuarium jest prowadzona dzięki ofiarom składnym przez pielgrzymów nawiedzających to miejsce.