Najpiękniejsza, betlejemska

Wojciech Ostrowski

publikacja 24.12.2015 00:00

Do zbudowania bożonarodzeniowej szopki uczniowie Liceum Ogólnokształcącego posłużyli się lukrowanym piernikiem, masą solną i makaronem.

Szopki wywarły duże wrażenie na oceniającej je komisji konkursowej Szopki wywarły duże wrażenie na oceniającej je komisji konkursowej
Archiwum Ewy Łukasiak

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej, którego uczniowie przygotowali szereg ciekawych prac.

Jak wyjaśniają organizatorzy konkursu, czyli dyrekcja szkoły oraz nauczycielka wiedzy o kulturze Grażyna Rogowska, wśród przyświecających konkursowi celów znalazły się propagowanie pięknej tradycji szopkarstwa polskiego, pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych młodzieży, popularyzowanie twórczości utalentowanych plastycznie uczniów. I można powiedzieć, że to się udało. Szopki zdobiły duże wrażenie na oceniającej je komisji konkursowej. Młodzieży nie brakowało pomysłów, nie tyko jeśli chodzi o formę i kompozycję, lecz także zastosowany materiały, z których zostały wykonane prace konkursowe.

Pierwsze miejsce zdobyła szopka, którą uczniowie klasy IIc wykonali z lukrowanego piernika. Postacie stajenki klasy Ig, która zajęła II miejsce, powstały z masy solnej, zaś na III miejscu znalazła się szopka z makaronu – dzieło klasy Ib. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać w liceum do końca stycznia.