Szlakiem Miłosierdzia do ŚDM

Agnieszka Otłowska

publikacja 11.12.2015 21:36

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży są wyjątkową okazją do wspierania działań, które podejmują zarówno wolontariusze, jak i przyszli uczestnicy przyszłorocznego spotkania z papieżem w Krakowie.

Szlakiem Miłosierdzia do ŚDM "Iskra Miłosierdzia" to nowa akcja zorganizowana przez DDM Studnia Agnieszka Otłowska /Foto Gość

Wspierać ich można zarówno materialnie, jak i duchowo. Historia Kościoła podpowiada, że wspaniałe dzieła rodziły się za sprawą wstawienników i że wiele łask spływało od Boga wtedy, kiedy dana społeczność zbierała się razem na modlitwie. Kluczowe okazywały się krucjaty nieustannej modlitwy. Rozpoczynający się Rok Miłosierdzia jest wspaniałą okazją do podjęcia takiej krucjaty, do zawierzania Bożemu Miłosierdziu dzieła Światowych Dni Młodzieży.

Diecezjalne Biuro Studnia rozpoczęło właśnie akcję modlitewną "Iskra Miłosierdzia". Każdego dnia poszczególne parafie diecezji płockiej zgodnie z harmonogramem będą modliły się Koronką do Bożego Miłosierdzia, zatem konkretna wspólnota będzie modlić się w intencji ŚDM.

- Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który papież Franciszek otworzył 8 grudnia w Rzymie, to dobry moment, aby jeszcze bardziej włączyć się w duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - mówi Ola Grzybowska. - Przez kolejnych 8 miesięcy, każdego dnia poszczególne parafie będą modliły się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Chcemy powierzyć Bożemu Miłosierdziu uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz wszystkich organizatorów i wolontariuszy - dodaje Ola.

Akcja ma rozbudzić ducha modlitwy wspólnotowej za dzieło ŚDM, duchową łączność całej diecezji z dziełem ŚDM, świadomość dotyczącą zbliżających się Światowych Dni Młodych oraz zawierzyć uczestników, jak i wolontariuszy zaangażowanych w to dzieło.

Modlitwa zakończy się w dniu rozpoczęcia ŚDM w Krakowie, 26 lipca 2016 roku. Akcję "Iskry Miłosierdzia" rozpoczął dekanat bielski.